Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zajęcia edukacyjne w OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 sierpnia 2013, 10:33
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dla uczestników zajęć edukacyjnych odbywających się w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu zorganizowana została piesza wycieczka do pobliskiego Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Celem wyprawy było wysprzątanie odcinka przełomu rzeki Sczawnik przepływającej przez park. Jeszcze przed dojściem na obrzeża Parku, dzieci zaopatrzone w worki i rękawice ochronne, uzbierały znaczącą ilość odpadów.

Zanieczyszczenia również znajdowały się przy wejściu do parku oraz w przełomie rzeki. Wśród pozostawionych przez ludzi zanieczyszczeń dominowały: plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki po napojach. Wszystkie zebrane przez dzieci odpady wrzucone zostały do odpowiednich pojemników.

Natomiast w celu utrwalenia zasad segregacji odpadów zorganizowano prezentację multimedialną oraz zajęcia praktyczne, podczas których dzieci selekcjonowały zróżnicowane odpady i umieszczały w przeznaczonych dla nich pojemnikach. Zajęcia przeprowadziła Pani Monika z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Przez całe wakacje w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym zbierane są aluminiowe puszki po napojach w ramach wakacyjnej kampanii edukacji recyklingowej „Czyste Sudety”. Za uzyskane ze zbiórki pieniądze zakupiony zostanie sprzęt sportowy dla dzieci.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji projektu „Dla Natury”, będącego laureatem konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest GAZ-SYSTEM.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group