Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zakład Przyrodoleczniczy strawiony przez pożar

Poniedziałek, 5 marca 2018, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2018, 10:29
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zakład Przyrodoleczniczy strawiony przez pożar
Fot. red.
Kilkudziesięciu strażaków gasiło pożar, jaki wybuchł w nocy na obiekcie Zakładu Przyrodoleczniczego należącego do Uzdrowiska Szczawno–Jedlina.

Strażacy informację o pożarze otrzymali po godzinie 1.00 w nocy. Natychmiast na miejsce zostały wysłane zastępy zawodowych strażaków, a do nich dołączyli wkrótce ochotnicy z pobliskich jednostek OSP. Prawdopodobnie pożar wybuchł od strony groty, a a następnie rozprzestrzenił się na cały budynek. Akcja gaszenia trwała kilka godzin, a jeszcze rano strażacy dogaszali palenisko. Spłonął cały dach i pomieszczenia ze sprzętem medycznym.

W akcji uczestniczyli strażacy z Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Świebodzic, Jawora, Jeleniej Góry, Legnicy, Kamiennej Góry, Gorc, Jaczkowa oraz Starych Bogaczowic i Boguszowa. Pożar gasiło 39 jednostek. Przyjechało 64 strażaków PSP spoza naszego powiatu.

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny wybuchu ognia. To w kolejnych tygodniach będą ustalać biegli z zakresu pożarnictwa. Obiekt był ubezpieczony i w kolejnych miesiącach prawdopodobnie będzie odbudowywany, bowiem to właśnie tutaj przeprowadzanych było większość zabiegów leczniczych.

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group