Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6345
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakończenie zajęć wakacyjnych w OSK

Piątek, 2 września 2016, 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Zakończenie zajęć wakacyjnych w OSK
Fot. organizatorzy
Na zakończenie zajęć organizowanych w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się bal przebierańców.

Podczas imprezy wybrano najoryginalniejsze przebrania i wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych, edukacyjnych i karaoke.

W drugiej połowie sierpnia dzieci wzięły udział w autokarowej wycieczce do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy wycieczki przeszli ścieżką edukacyjną z przełęczy Tąpadła na Ślężę. Grupę prowadzili pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych przekazując wiele informacji na temat flory i fauny parku, a także lokalnych legend. Wycieczkę zakończyło pieczenie kiełbasek na terenie skansenu w Będkowicach.

W ramach realizacji programu „Bezpieczne wakacje” funkcjonariusze policji przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drogach i ciągach pieszo-jezdnych oraz zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Prelekcja przeprowadzona była w Komendzie Miejskiej Policji, w której dzieci również zapoznały się z pracą funkcjonariuszy i wykorzystywanym przez nich wyposażeniem podczas zamieszek.

Na terenie rekreacyjnym OSK zorganizowano turnieje sportowe i zawody sprawnościowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs malowania na asfalcie. Uczestnicy konkursu wykazali się nietuzinkową wyobraźnią i dokładnością w wykonywaniu swoich prac.

Natomiast 30 sierpnia na Pasażu Tesco przy zaaranżowanej wystawie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego "Czyste góry czyste wakacje". Konkurs zorganizowany został w ramach wakacyjnej kampanii edukacji recyklingowej Fundacji RECAL. Do konkursu zgłoszono 121 prac wykonanych podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Halinę Krajewską.

Okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wręczyli laureatom: Małgorzata Wiłkomirska – Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Miejskiej Wałbrzycha i Tadeusz Choczaj - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”. Nagrodzeni zostali: Szymon Mielczarek, Paulina Wolnicka, Kasia Pokorska, Alicja Kwiatek, Nadia Sacher, Mateusz Dębski, Blanka Maj, Maja Gąszczak, Amelia Kuźma i Julia Partyńska.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Mackiewicz, Kornelia Kołodziejczyk, Amelia Mróz, Wiktoria Adamczyk, Kasia Trojan, Nicoletta Stasiak, Ola Dębska, Alicja Bartczak, Emilka Daszkiewicz, Sandra Kaliszyk, Nela Wdowiak, Amelia Szczęsna i Marysia Dembińska.

Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac udostępniona będzie na Pasażu Tesco do 30 września. Natomiast 24 prace wysłane zostały do dąbrowickiej Fabryki Papieru, którą dzieci zwiedzały pod koniec lipca. Prace wyeksponowane będą w biurowcu usytuowanym na terenie fabryki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group