Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4994
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska/Czechy: Zakończył się IV Międzynarodowy Rajd Pieszy

Sobota, 16 lipca 2011, 11:20
Aktualizacja: 11:21
Autor: red.
Polska/Czechy: Zakończył się IV Międzynarodowy Rajd Pieszy
Fot. użyczone
Przez trzy dni minionego weekendu czterdziestu piechurów przemierzyło ponad 50 km szlaków turystycznych polsko–czeskiego pogranicza. Tym razem pogoda na szczęście dopisała.

IV Międzynarodowy Rajd Pieszy rozpoczęto w piątek 8 lipca zbiórką przed Barem „u Stasia” skąd o godzinie 17:00 busami uczestnicy zostali dowiezieni do Sokołowska. Równocześnie dzięki uprzejmości firmy Marcco z Wałbrzycha ciężkie bagaże pojechały bezpośrednio do Mieroszowa. Pierwszego dnia na rozgrzewkę turyści mieli do pokonania około 11 km z Sokołowska wzdłuż granicy do Mieroszowa, gdzie na sali MCK w Mieroszowie przywitał ich burmistrz Andrzej Laszkiewicz.

Drugiego dnia było już nieco ciężej. Trasa liczyła około 20 km i wytyczona została w obszarze Teplickich skał. Z Mezimesti uczestnicy przejechali pociągiem do Teplic, a tam już tylko las, góry, skały. Między innymi Zamek Skala (Bischofstein), szczyt góry Cap, Jiraskovy Skaly. Na koniec powrót do Teplic na obiad. Trzeciego dnia trasa liczyła również blisko 20 km. Z Mieroszowa przez Lesistą, Dzikowiec (z góry wyciągiem) do Wałbrzycha na Sobięcin, skąd autobusem piechurzy dotarli na Podzamcze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group