Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4855
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamek Książ w głośnym serialu Netflixa

Środa, 19 grudnia 2018, 13:30
Autor: red
Wałbrzych: Zamek Książ w głośnym serialu Netflixa
Fot. Krzysztof Wiktor/Netflix
Zamek Książ w Wałbrzychu pojawia się jako kwatera sztabu generalnego służby wojska w najgłośniejszym serialu tej zimy czyli „1983”. Amerykańsko–polska produkcja jest pierwszą jaka postawała w naszym kraju dla amerykańskiego giganta czyli platformy Netflix.

Ekipy filmowe nie przestają kochać wałbrzyskiego skarbu. Zamek Książ w Wałbrzychu, który udaje w serialu reprezentacyjną siedzibę wojskową, pojawia się niemal w każdym odcinku pierwszego sezonu głośnej produkcji. Zdjęcia w Wałbrzychu do tego serialu z gatunku political fiction powstawały w kwietniu tego roku w absolutnej tajemnicy. Twórcą scenariusza „1983” jest Amerykanin Joshua Lang. Produkcję wyreżyserowały Agnieszka Holland, jej córka Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Wśród wykonawców znalazły się polskie gwiazdy pierwszej wielkości, m.in.: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Agnieszka Żulewska

Serial pokazuje alternatywną wersję historii Polski − po ataku terrorystycznym w tytułowym roku komunistyczne władze umocniły się. Żelazna kurtyna nie upadła i dwadzieścia lat później, Polska nadal jest rządzona przez partię, wojsko, milicję i Służbę Bezpieczeństwa. Tajemnicze zamachy z 1983 r., sprawiły, że Polska pozostała za żelazną kurtyną, Związek Radziecki nie upadł i cały znany nam porządek geopolityczny nie ma racji bytu. „1983” kręcono przez sześć miesięcy m.in. w zamku Książ, w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu. W serialu gra ponad 150 aktorów i 5 tys. statystów. 30 listopada „1983” zadebiutował w serwisie Netflixa, który dociera do ponad 190 krajów i kilkuset milionów widzów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group