Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 1453
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamek pełen darów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 20 września 2010, 18:33
Aktualizacja: Wtorek, 21 września 2010, 7:31
Autor: Sven
Dwa atrakcyjne dni zaproponowali organizatorzy "Darów jesieni"
Fot. Krzysztof Żarkowski
Ostatni weekend obfitował w mnogość przeróżnych imprez, jakby organizatorzy wiedzieli, że mogą to być ostatnie chwile ciepłego lata. Jedną z takich imprez były dwudniowe „Dary jesieni”, organizowane po raz szósty w Książu.

Na głównym dziedzińcu witała gości starodawna, jeszcze na drewnianych kołach, furmanka wypełniona jesiennymi plonami. W sobotnie popołudnie stała się nie lada atrakcją dla kilku par nowożeńców, fotografujących się na jej tle.

Na rozległym trawniku znalazło się także miejsce dla otoczonej liczną grupą kibiców szachownicy, na której trwała zacięta rozgrywka. Na alejkach i trawie, ze swoimi stoiskami, ustawili się producenci miodu i innych pszczelich produktów, sprzedawcy sadzonek, rękodzielnicy, producenci serów i wędlin z naszego regionu.

Tradycyjnie w zamkowych komnatach można było podziwiać piękne kompozycje zbudowane z kwiatów, owoców i innych darów natury. Z roku na rok są coraz bardziej wymyślne. Zjawiskiem samym w sobie były drzewka bonsai, również tym razem oglądane i komentowane przez liczną grupę widzów.

Główną atrakcją niedzieli był ogromny gar bigosu, przygotowanego, jak zapewniali organizatorzy, z tegorocznych zbiorów. Był smaczny, więc zniknął błyskawicznie.

„Dary jesieni” nie kończą sezonu turystycznego.
– Chcemy jak najdłużej podtrzymać zainteresowanie turystów Zamkiem. Na najbliższe tygodnie planujemy kolejne atrakcje – zapewnił prezes Jerzy Tutaj.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group