Wałbrzych: Zapaśnicy walczyli w Pucharze Polski

Poniedziałek, 7 marca 2011, 2:04
Aktualizacja: Wtorek, 8 marca 2011, 20:34
Autor: MDvR
Wałbrzych został w miniony weekend opanowany przez zapaśników. W naszym mieście odbył się bowiem Puchar Polski kadetów w stylu klasycznym.

Jedno złoto i jeden brąz. Taki jest bilans udziału Zagłębia Wałbrzych w Pucharze Polski kadetów w zapasach, który w miniony weekend gościł w naszym mieście. Zawody zdominowali potentaci, pierwsza piątka w klasyfikacji drużynowej wygląda następująco: Cartusia, Legia Warszawa, Agros Żary, Orlik Wierzbica i Cement-Gryf z Chełma.

Najlepiej z gospodarzy wypadł Ernest Mickiewicz walczący w wadze 42 kilogramów. Urodzony w 1995 roku zawodnik w finale pokonał Sebastiana Bira z Kartuz. Brąz w bardzo mocno obsadzonej kategorii 63 kg wywalczył natomiast Amadeusz Walczak. Inni reprezentanci Zagłębia – łącznie 11 kadetów musieli zadowolić się dalszymi miejscami. W zawodach wystartowało ponad 200 młodych zapaśników z całej Polski.