Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Zapewnij marce pozytywny wizerunek w internecie. Pomoże Ci w tym pozycjonowanie stron

Niedziela, 9 lutego 2020, 6:39
Aktualizacja: Wtorek, 11 lutego 2020, 23:57
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Zapewnij marce pozytywny wizerunek w internecie. Pomoże Ci w tym pozycjonowanie stron
Fot. użyczone
Aby marka została dostrzeżona w internecie, nie wystarczy jedynie wyposażyć ją w stronę internetową. Konkurencja jest na tyle duża, że witryna, którą nikt się nie zajmuje, może zginąć w otchłaniach sieci – a przecież nie tego chcesz. Wskaźniki zainteresowania oraz sprzedaży podniesiesz dzięki odpowiednim działaniom wizerunkowym. Już na początku istnienia firmy w internecie warto poznać kilka kluczowych zasad budowania świadomości marki. Zgromadziliśmy je dla Ciebie poniżej.

Dzięki pozycjonowaniu Twoja strona zaistnieje w sieci. Sprawdź, w jaki sposób!

Widoczność w sieci jest dzisiaj konieczna, żeby firma odniosła sukces. Funkcjonuje wręcz powiedzenie, że jeśli Twoja marka nie istnieje w internecie, nie istnieje w ogóle. Z jego pomocą łatwo bowiem pozyskać nowych Klientów i zainteresować rzesze ludzi swoją ofertą. Budowanie wizerunku firmy powinno więc rozpocząć się już na etapie jej tworzenia. Najpierw warto przemyśleć logo, nazwę przedsiębiorstwa czy hasła marketingowe. To one wpływają na postrzeganie marki w sieci, ale nie tylko. Równie ważna jest pozycja strony w rankingu Google, dlatego opłaca się zainwestować w jej pozycjonowanie. Wielu przedsiębiorców podejmuje się tego zadania samodzielnie, ale lepiej zdać się tutaj na doświadczenie wykwalifikowanych pozycjonerów, których zrzesza na przykład Agencja AFTERWEB. Dzięki temu masz pewność, że Twoja witryna będzie systematycznie wspinać się na najwyższe miejsca w wyszukiwarce i nie ryzykujesz spadków – na przykład wtedy, kiedy zmieni się algorytm Google. Odpowiednie pozycjonowanie stron pomaga w dotarciu do potencjalnego Klienta, zaciekawieniu go swoją ofertą i skłonieniu do kliknięcia w wyświetlony link.

Jak krok po kroku zbudować prestiż swojej marki? Przedstawiamy kilka zasad

Przede wszystkim oceń, jak bardzo widoczna jest Twoja marka w internecie. Weź pod uwagę obecną sytuację, możliwości, jakie masz w tym zakresie, a także kroki, jakie dotychczas podjąłeś. Reklamujesz się w wyszukiwarce, social mediach, portalach branżowych? Jeśli nie, warto zgłosić się chociażby do agencji AFTERWEB, która pomoże Ci stworzyć profesjonalny wizerunek za pomocą dopracowanych kampanii reklamowych. Aby były one skuteczne, trzeba określić grupę docelową. Bez tego nawet najcięższa praca – Twoja i pozycjonerów – może pójść na marne, gdyż przekaz nie trafi do tych osób, do których był przeznaczony. Zanim więc stworzysz reklamę dla wszystkich, zastanów się, czego oczekują Twoi Klienci, kim są i jakimi drogami do nich dotrzeć. Jedną z najbardziej skutecznych metod są kampanie reklamowe Google Ads. Opierają się one na wykorzystaniu wybranych fraz kluczowych, które cieszą się popularnością w sieci. Pamiętaj również o innych, tak samo opłacalnych metodach dotarcia do odbiorcy: wspomnianym już pozycjonowaniu, obecności w social media, wartościowym content marketingu czy link buildingu. Doskonałe wyjście, stosowane przez wielu właścicieli firm, to pozycjonowanie lokalne. Polega ono na tym, że do frazy ogólnej dodaje się nazwę miasta, dzielnicy lub regionu. Przykładowo: słowo kluczowe „dywany” może być rozszerzone na „dywany Poznań”, „dywany Wielkopolska” czy „dywany Poznań Wilda”. Teraz trzeba zadbać, żeby internauta po wejściu na Twoją witrynę został na niej i dokonał zakupu. W tym celu opłaca się zainwestować w optymalizację techniczną strony. Przejrzysty design, aktualne, systematycznie uzupełniane informacje, intuicyjność, a także dostosowanie do urządzeń mobilnych ułatwi Twojej stronie spełnienie wymagań użytkownika i robotów Google.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group