Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2857
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zapobiegają agresji

Sobota, 27 lipca 2019, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zapobiegają agresji
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, dbając o bezpieczeństwo podróżujących pojazdami oraz pieszych, na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego prowadzili akcję pod nazwą „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 100 pojazdów.

Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 88 wykroczeń. Było to między innymi 60 naruszeń związanych z nadmierną prędkością. Żaden z kierujących nie utracił jednak uprawnień na 3 miesiące za przekroczenie jej o powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci ujawnili także m.in. 1 wykroczenie dotyczące nieudzielenia pierwszeństwa pieszym oraz 4 naruszenia związane z niestosowaniem się kierujących do sygnalizatora, a także zatrzymali elektronicznie 4 dowody rejestracyjne za usterki stanu technicznego. Podczas całego dnia działań funkcjonariusze ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 186 kierujących. Jeden z rowerzystów przed godzina 20:00 jechał ulicą Topolową znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,20 promila alkoholu w jego organizmie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group