Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapomnieć o Kresach

Wiadomości: REGION, Walim
Wtorek, 16 lutego 2010, 19:24
Aktualizacja: Środa, 17 lutego 2010, 18:26
Autor: red
Fot. Dagmara Łukasik – użyczone
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prapremiera filmu dokumentalnego zatytułowanego „Zapomnieć o Kresach”, która odbyła się w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

O historii masowych zbrodni dokonanych na Polakach kresowych przez banderowców w czasie ostatniej wojny przypomniał w filmie „Zapomnieć o Kresach”, zrealizowanym przez magazyn Wiedza i Życie, Łukasz Kazek.

Po masowym bratobójstwie dokonanym na Polakach kresowych przez banderowców w czasie ostatniej wojny nigdy pytanie to nie zostało wypowiedziane wystarczająco głośno. Kainowe piętno przykryte misternie laurem bohaterstwa narodowego niespecjalnie musi przeszkadzać naszym ukraińskim braciom, zwłaszcza że i potomków Abla skutecznie oddalono z własnego podwórka Ale są ludzie, którzy każdego dnia milcząco przeżywają od nowa ten sam koszmar na zawsze pozostający we wspomnieniach i co dnia zadają sobie to samo pytanie: Dlaczego?

Najnowszy reportaż zrealizowany przez magazyn Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii i Telewizję Sudecką to żywy dokument zbrodni, pełen bolesnych wspomnień i przerażających obrazów mordu dokonanego na ludności polskiej przez UPA. To przejmujące relacje ludzi, których warto wysłuchać dla odkrycia prawdy o Kresach

Film ukaże się jako dodatek do najnowszego wydania magazynu Wiedza i Życie „Inne Oblicza Historii" i dostępny będzie na terenie całego kraju od 12 lutego 2010.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group