Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3084
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapotrzebowanie na krew wciąż jest bardzo duże

Środa, 17 sierpnia 2016, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: red
Wałbrzych: Zapotrzebowanie na krew wciąż jest bardzo duże
Fot. użyczone
Czas wakacji to czas odpoczynku, ale także czas wzmożonego zapotrzebowania na krew.

Wprawdzie Honorowi Dawcy Krwi zgłaszają się do oddawania krwi, ale ciągle nie jest to wystarczająca ilość. W okolicznych szpitalach wiele osób chorych czeka niecierpliwie na ten bezcenny lek, którego źródłem jest wyłącznie człowiek.
- Mamy nadzieję, że apel w mediach sprawi, że ludzie dowiedzą się, jak bardzo krew jest potrzebna. Jeśli kiedyś zastanawiałeś się nad oddaniem krwi - to teraz nadszedł ten czas. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, do poboru używany jest wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku. Dla zdrowego człowieka oddanie krwi, to poświęcenie 1 godziny, a dla ludzi chorych to niejednokrotnie życie. Tego leku nie można kupić nigdzie i za żadne pieniądze. Tylko ludzka dobroć i wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka pozwalają pozyskać ten bezcenny lek -zachęca Teresa Kamińska, specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa.

Jeśli jesteś w wieku od 18 do 60 lat (oddający krew po raz pierwszy), do 65 lat czynny krwiodawca - ważysz powyżej 50 kg, cieszysz się dobrym zdrowiem, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, jesteś wrażliwy na ludzkie cierpienie, od ostatniego oddania krwi minęło 8 tygodni, zjedz lekkostrawny posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL pozwalający stwierdzić tożsamość i zgłoś się do Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu, ul. B. Chrobrego 31 lub znajdź nas podczas jednej z wielu akcji wyjazdowych. Szczegółowy harmonogram na www.rckik.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group