Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 1

Sobota, 18 maja 2019, 6:33
Autor: red
REGION, Mieroszów: Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 1
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury
W dniach 5–7 lipca w Mieroszowie odbędzie się znana w regionie impreza – Festiwal "Nie tylko gospel". Prezentujemy gwiazdy Festiwalu.

Orkiestra Klassik Modern istnieje od maja 2005 roku i od tego czasu uświetnia swoją obecnością różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a także imprezy organizowane dla świata biznesu. Orkiestra została założona z inicjatywy wiolonczelisty Romana Samostrokova i składa się z doświadczonych muzyków, którzy wcześniej występowali w różnych orkiestrach i zespołach kameralnych we Wrocławiu i innych miastach Polski oraz za granicą. W pierwszym okresie działalności orkiestra Klassik Modern występowała z udziałem takich muzyków, jak prof. Ulrich Grosser (główny dyrygent „Igor & Valery Ojstrach Philharmony Orchestra” w Brukseli) czy prof. Andrzej Chorosiński. Kierownictwo artystyczne orkiestry objął Roman Samostrokov.

Roman Samostrokov urodził się w rodzinie muzycznej we Lwowie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 6 lat, w rodzinnym mieście w Szkole Talentów. Akademię Muzyczną ukończył we Lwowie, gdzie za wybitne osiągnięcia uzyskał stypendium Mera Miasta, Prezydenta Ukrainy oraz Maurice Rubeli w Genewie. W latach 1996-1999 studiował w Szwajcarii w Akademii Muzyki Neuchatel pod kierunkiem prof. L. Aeshliman.

Jest laureatem nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Youth w Chersoniu, na Międzynarodowym Konkursie w Kijowie im. S. Prokofiewa i na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Kijowie im. N. Łysenki.

Występował w wielu krajach Unii Europejskiej oraz Izraelu. W Polsce jako solista współpracował z wieloma znanymi dyrygentami i zespołami. W swoim repertuarze jako solista ma koncerty wiolonczelowe Boccheriniego, Haydna, Brahmsa, Prokofiewa, Szostakowicza, Lalo, Elgara, Monna, Beethovena, Schumanna oraz Czajkowskiego. Ma na swoim koncie nagrane płyty CD. Jest dyrektorem muzycznym Orkiestry Kameralnej „Klassik Modern” działającej przy Filharmonii w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group