Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapraszamy na Kanapę Teatralną

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 lutego 2010, 20:26
Aktualizacja: 20:27
Autor: EG
Krzysztof Kobielec (na pierwszym planie) podczas spotkania w wałbrzyskim muzeum
Fot. EG
Bohaterem wieczoru będzie poeta Krzysztof Kobielec. 8 marca o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie Kanapy Teatralnej.

Tym razem bohaterem wieczoru będzie poeta Krzysztof Kobielec, członek Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział w Wałbrzychu, pomysłodawca i gospodarz kanapowych spotkań. Krzysztof Kobielec jest autorem wierszy i piosenek. Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska literackiego naszego regionu oraz we współpracy polskich i czeskich twórców pogranicza. Od 10 lat zajmuje się promocją twórców, prowadził spotkania poetyckie w dawnym „Młynku” oraz audycje radiowe w Twoim Radiu Wałbrzych i Radiu BRW. Jest też autorem prezentacji poetyckich w „Wałbrzyskim Informatorze Kulturalnym”.

Jego sztuka „Poczekalnia” i monodram „Gorące krzesło” zrealizowane zostały przez teatr Antrakt Grzegorza Stawiaka i prezentowane m. in. w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Na najbliższym spotkaniu zaprezentuje wiersze i zaśpiewa. Muzycznie towarzyszyć mu będzie skrzypek i gitarzysta Włodzimierz Brzeziński oraz młodzi wykonawcy z Wałbrzyskiego Społecznego Ogniska Muzycznego.

Na wałbrzyskiej Kanapie Teatralnej zasiedli przez dwa lata działań artystycznych poeci, prozaicy, muzycy z Wałbrzycha, Szczawna - Zdroju, Boguszowa – Gorc, Jeleniej Góry, Jawora, debiutujący oraz ci o nazwiskach znanych już nie tylko w naszym regionie. Przed miłą publicznością wystąpili m. in. Czeszka Vera Kopecka, Kazimierz Burnat z Wrocławia, Antoni Matuszkiewicz, Andrzej Bartyński – prezes Dolnośląskiego Związku Literatów Polskich we Wrocławiu, Krzysztof Karwowski, Zofia Mirska z Kłodzka, muzycy Włodzimierz Brzeziński i Jarek Augiewicz, odbył się benefis dyrektora muzeum Stanisława Zydlika, a także tematyczna Kanapa z okazji Barbórki z udziałem byłych górników.

Prezentacje literackie i muzyczne w foyer Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o tej samej porze. Wstęp jest bezpłatny, a każdy kto chciałby włączyć się do prezentacji swojej pracy twórczej, ma taką możliwość w części wieczoru zwanej Hyde Parkiem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group