Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4625
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Zasilili szeregi policji

Czwartek, 31 sierpnia 2023, 12:31
Aktualizacja: 14:03
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Zasilili szeregi policji
Fot. Dolnośląska Policja
Kolejny już raz w tym roku szeregi dolnośląskiej Policji zasilili nowo przyjęci funkcjonariusze. Tym razem stan osobowy garnizonu dolnośląskiego powiększył się o 75 policjantów, w tym 24 kobiety. Wśród nich znalazło się pięcioro funkcjonariuszy, którzy zasilili szeregi Komendy Miejskie Policji w Wałbrzychu.

Dolnośląska Policja kolejny już raz w tym roku przyjęła w swoje szeregi kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy. Tym razem stan osobowy garnizonu dolnośląskiego powiększył się o 75 policjantów, w tym 24 kobiety. Wśród nich było 4 mężczyzn i 1 kobieta, którzy pełnić będą służbę na terenie naszego miasta i powiatu. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli oni podczas wczorajszej uroczystości, którą ponownie zorganizowano na terenie Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu – miejscu wyjątkowym, będącym „świadkiem” skomplikowanej historii stolicy Dolnego Śląska.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się złożeniem meldunku nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu - Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu przez dowódcę uroczystości insp. Remigiusza Sawickiego – Dowódcę Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Następnie wydano stosowne komendy i sygnały do wciągnięcia flagi Polski na maszt, by wspólnie odśpiewać hymn Rzeczypospolitej Polskiej i móc przystąpić w dalszej części do punktu kulminacyjnego apelu, czyli ślubowania młodych policjantów.

Podczas tej uroczystej zbiórki miało również miejsce inne wyjątkowe wydarzenie, podczas którego szef dolnośląskiego garnizonu wyróżnił stróżów prawa wzorowo pełniącym służbę na rzecz bezpieczeństwa, wręczając odznaczenia „Zasłużony Policjant” 28 funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom, a wśród nich znalazł się mł. asp. Marcin Gierak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej policji w Wałbrzychu. Zostali oni uhonorowani za służbę pełną poświęcenia i zaangażowania.

Po zakończeniu tej części apelu, przyszedł czas na przemówienia okolicznościowe. Do policjantów zwróciła się Dyrektor Generalny Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Małgorzata Hasiewicz. Podkreśliła, że zawód policjanta to służba dla osób wyjątkowych i odważnych, które potrafią strzec i chronić porządku prawnego oraz bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. Głos zabrał również asp. szt. Roman Buczkowski - I wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego, który życzył nowo przyjętym policjantom, żeby z sukcesem ukończyli podstawowy kurs, odbyli adaptację i zameldowali się w naszych szeregach. Nie zabrakło też słów otuchy i jakże ważnego duchowego wsparcia, ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.

Część przemówień okolicznościowych zakończył nadinsp. Dariusz Wesołowski - Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, który podczas swojego wystąpienia życzył policjantom, aby te najbliższe lata służby na rzecz drugiego człowieka upłynęły im zawsze w poczuciu świetnie zrealizowanej misji, w poczuciu bezpieczeństwa w służbie i w poczuciu tego, że ta codzienna misja, którą będą realizować, jest bardzo ważna dla drugiego człowieka.

Twoja reakcja na artykuł?

8
29%
Cieszy
5
18%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
7%
Złości
11
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group