Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Zasłuchaj się w książce” – najlepszy projekt w Polsce

Wtorek, 9 marca 2010, 19:52
Aktualizacja: Środa, 10 marca 2010, 7:37
Autor: szela
Wałbrzych: „Zasłuchaj się w książce” – najlepszy projekt w Polsce
Fot. szela
W Bibliotece pod Atlantami ruszyła kolejna edycja konkursu dla osób niewidzących „Zasłuchaj się w książce”. Projekt zdobył najwyższą ocenę w rankingu Ministerstwa Kultury.

- Na możliwe 80 punktów dostaliśmy 78 – mówi z dumą dyrektorka Atlantów, Violetta Kasiborska.
Konkurs polegał na napisaniu recenzji wybranej „książki mówionej”. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów. Zgłosiły się osoby nawet z Białegostoku i Bydgoszczy. W tym roku uczestników może być jeszcze więcej, bo pozytywne recenzje z imprezy finałowej ukazały się w ogólnopolskiej prasie branżowej.
Biblioteka otrzymała na organizację konkursu 15 tysięcy złotych.
- Za te pieniądze uzupełnimy księgozbiór w bibliotece dla niewidzących, zorganizujemy dla nich warsztaty i zaprosimy na finał, który planujemy na 15 października – wylicza Violetta Kasiborska.

„Zasłuchaj się w książce”, to nie jedyna inicjatywa biblioteki na ten rok.
- Praktycznie co miesiąc będziemy zapraszać naszych czytelników na ciekawe imprezy – zapewnia dyrektorka.
Jeszcze w tym miesiącu będzie można uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wałbrzych wielokulturowy” - tym razem będzie to dzień szwedzki – a w kwietniu będzie okazja, by zapoznać się z przebogatą kulturą żydowską. W programie między innymi filmowa lekcja historii, czyli film Jerzego Kawalerowicza „Austeria", spotkanie autorskie z Zofią Muzyką i promocja jej książki „Bilet do Izraela". W „Seansie pod Atlantami" dwa znakomite filmy: „Ogród Luizy" oraz „Gusta i guściki". 26 marca w Galerii pod Atlantami pojawią się grafiki Anny Perłowskiej-Weiser, a w Galerii Książki do końca kwietnia będzie można oglądać wystawę „Chopin vs Schumann".

- Nasza oferta okazała się tak urozmaicona, że jedna z czytelniczek specjalnie wybrała się do Urzędu Miasta, gdy mieszkańców przyjmował wiceprezydent Piotr Sosiński, żeby nas pochwalić - śmieje się Violetta Kasiborska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group