Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zastawił tablet w lombardzie, następnie zgłosił jego kradzież

Piątek, 28 lipca 2017, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Zastawił tablet w lombardzie, następnie zgłosił jego kradzież
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci wykryli fikcyjną kradzież z włamaniem do mieszkania w dzielnicy Podzamcze, którą zgłosił 46–letni mężczyzna. W obawie przed reakcją swojej matki wałbrzyszanin zawiadomił śledczych o utracie tabletu.

23 lipca 2017 roku policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na Podzamczu. 46-letni lokator oświadczył, że w wyniku zdarzenia utracił tablet.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Szybko zebrali dowody, z których wynikało, że informacje przekazane przez mężczyznę są nieprawdziwe. Zgromadzony w sprawie materiał wskazywał jednoznacznie, że do kradzieży nie doszło, a niedoszły pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie, którego nie popełniono. Okazało się, że wałbrzyszanin tablet zastawił w lombardzie. Policjanci ustalili, że 46-latek zgłosił kradzież, ponieważ obawiał się reakcji swojej matki.

Mężczyzna odpowie teraz za składanie fałszywych zeznań oraz za zawiadomienie organu procesowego o popełnieniu przestępstwa, które nie miało miejsca. Grozi ma kara pozbawienia wolności do lat 8.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group