Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5552
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatańczyły po raz dziewiąty

Wtorek, 15 lutego 2022, 10:23
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zatańczyły po raz dziewiąty
Fot. organizatorzy
Po raz dziewiąty w naszym mieście zorganizowana została akcja One Billion Rising.

Ogólnoświatowa akcja, skierowana przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt, zyskuje coraz większą popularność, a wszystko dzięki coraz większej świadomości społeczeństwa. Tegoroczne spotkanie odbyło się przed Galerią Victoria. Manifestacją sprzeciwu wobec przemocy jest wspólny taniec.

Akcję zapoczątkowała Eva Ensler w 2011 roku. Od tego czas coraz więcej krajów na całym świecie przyłącza się do akcji. W tym roku takich krajów jest już ponad 200. W Polsce akcję zorganizowano w przeszło 100 miastach.

- Jest to akcja wymierzona przeciwko przemocy wobec kobiet. Okazało się, że jedna na trzy kobiety w ciągu swojego życia doświadcza przemocy, w tym seksualnej. Tańczymy co roku po to, żeby sprzeciwić się przemocy i żeby pokazać solidarność z tymi, które jej doświadczyły. W tym roku hasło brzmi "Tylko TAK oznacza zgodę". W Polsce w przeciwieństwie do wielu krajów zachodnich wciąż jest tak, że żeby gwałt był gwałtem, kobieta, dziewczyna musi udowodnić, że głośno i wyraźnie mówiła "NIE". A zdarzają się sytuacje, że ona śpi, albo jest odurzona, albo za bardzo się boi, żeby zaprotestować. Musi stać się oczywiste, że tylko "TAK" oznacza zgodę na kontakty intymne - mówi Natalia Achmatowicz, przedstawicielka Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.

Twoja reakcja na artykuł?

7
29%
Cieszy
5
21%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
9
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group