Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/ Region: Zatrzymano nietrzeźwych kierowców

Środa, 10 września 2014, 6:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych/ Region: Zatrzymano nietrzeźwych kierowców
Fot. red.
W minionych dniach funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy i jednostek podległych zatrzymali wielu nietrzeźwych kierowców. Na szybkie i sprawne badanie trzeźwości pozwala wykorzystanie urządzeń alcoblow zakupionych dla policji przez władze samorządowe. Jednym z zatrzymanych okazał się 44 – letni mieszkaniec Bartnicy, który mając blisko 2 promile zamierzał dotrzeć do domu. Na szczęście jadącego zygzakiem zatrzymał patrol głuszyckiego komisariatu.

Na terenie gminy Boguszów Gorce miejscowi policjanci w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek zatrzymali 41-letniego kierowcę passata, którego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Po odmówieniu przebadania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano od niego krew.

Kolejny kierowca 44-latek wpadł w miejscowości Głuszyca mając w organizmie blisko 2 promile. Niemal o jednej porze w godzinach rannych w Wałbrzychu zostało zatrzymanych przez policjantów kolejnych 7 nietrzeźwych kierowców z wynikiem od 0,5 do ponad 1 promila. Tuż po 6 rano w ręce mundurowych z komisariatu piątego wpadł 46-letni mieszkaniec Szczawna Zdroju, który kierował fordem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,6 promila. Za jazdę na podwójnym gazie kierujący odpowiedzą przed sądem.

Od początku roku wałbrzyska policja na terenie powiatu zatrzymała już 557 pijanych kierowców w tym również rowerzystów.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group