Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3393
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatrzymany w środku nocy

Piątek, 13 sierpnia 2021, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Zatrzymany w środku nocy
Fot. KMP Wałbrzych
35–letni wałbrzyszanin trafił w środową noc w ręce wałbrzyskich policjantów. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy wykradał elementy aluminiowe z budynku jednej ze szkół w centrum miasta.

Do zgłoszenia kradzieży przez mieszkańców - których obudziły hałasy - a przy tym dewastacji budynku przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu, doszło 11 sierpnia po godzinie 3:00 w nocy. Złodziej miał wyrywać aluminiowe parapety oraz demontować rynny i rury spustowe. Na zgłoszenie niezwłocznie zareagowali policjanci i podejrzany chwilę później został zatrzymany po krótkim pościgu pieszym przez funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy. Straty w mieniu oszacowanie zostały na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili 35-latkowi dokonanie tydzień wcześniej podobnego przestępstwa. Tym razem z remontowanego budynku przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu mężczyzna ukradł pracownikom wykonującym prace budowlane dwa portfele ze sporą ilością gotówki i dokumentami.

Podczas przesłuchania 35-latek przyznał się do popełnienia obu czynów i złożył wyjaśnienia. Wałbrzyszanin stanie przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
8
47%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group