Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zawalona ściana

Sobota, 29 sierpnia 2020, 10:22
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2020, 9:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zawalona ściana
Fot. użyczone
W dniu wczorajszym około południa w Wałbrzychu, na terenie starej huty szkła przy ulicy Wrocławskiej, doszło do groźnego zdarzenia, które mogło zagrozić bezpieczeństwu i życiu pracowników okolicznych firm.

Podczas prowadzenia prac przy utwardzaniu i porządkowaniu gruntu, operator koparki, przesuwając ziemię, uderzył w ścianę ruin, która runęła na ulicę.

Miejsce zdarzenia jest zlokalizowane w okolicy składu tłuczki szklanej oraz firmy Mostal. Droga jest na terenie, wokół której istnieje wiele zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, składów materiałów, itp. Częsty ruch samochodowy pracowników mógł sprawić, że waląca się ściana, mogła przyczynić się do nieszczęścia. Na miejscu zdarzenia pojawił się patrol policji oraz jednostka straży pożarnej. Po spisaniu zeznań oraz ocenie sytuacji pod względem bezpieczeństwa, strażacy postanowili odgrodzić taśmą uszkodzony fragment budynku. Usunięto również z drogi pozostałości ściany.

Według świadków zdarzenia, powalona ściana jeszcze bardziej naruszyła ruiny konstrukcji budynku. W chwili obecnej komin oraz jedna ze ścian stoją całkowicie bez żadnego wsparcia. Dotychczas bowiem oba fragmenty budynku opierały się na zawalonej ścianie. Po zabezpieczeniu miejsca na terenie starej huty pojawili się pracownicy nadzoru budowlanego. Świadkowie zdarzenia oczekują od nich postanowienia zakończenia prac na terenie starej huty lub przynajmniej właściwego zabezpieczenia wspomnianej już ściany i komina. Czy tak się stanie? Będziemy się przyglądać problemowi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
11
37%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
10%
Złości
16
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group