Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3115
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Zawód przyszłości – technik klimatyzacji

Niedziela, 14 lutego 2021, 6:48
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Zawód przyszłości – technik klimatyzacji
Fot. użyczone
Jakie jest zapotrzebowanie na fachowców w branży chłodnictwo i klimatyzacja? Gdzie praca z dyplomem technika w kieszeni? Jak się przebranżowić albo zdobyć zawód? Czy to się w ogóle opłaca, czyli ile można zarobić?

Technik klimatyzacji wciąż jest zawodem niedocenianym, a statystki urzędów pracy są w tym obszarze jednoznaczne! Fachowców brakuje i nie są to małe braki. Jest to zawód pożądany przez firmy, małe, duże, z różnych gałęzi gospodarki. Bo gdzie obecnie nie mamy do czynienia z regulacją temperatury?

Nienasycony rynek

Przez długie lata ta sfera była pomijana w szkołach średnich. Dopiero w 2014 roku rozpoczęto kształcenie w zawodzie technika w szkołach ponadpodstawowych. Wcześniej organizowano kursy, które przygotowywały do pracy. Fachowców nadal jednak jest za mało. Technik klimatyzacji kurs jest opcją na zdobycie bardzo atrakcyjnego zawodu w stosunkowo krótkim czasie, a daje nieograniczone możliwości pracy. I co bardzo ważne, zarobków!

Ile zarabia technik klimatyzacji?

Zarobki zależą od wielu czynników:
• doświadczenia,
• zakresu obowiązków,
• branży.

Poza powyższym, uzależnione są w dużej mierze od tego, czy zarabia się na własną rękę, prowadząc działalność, czy też na etacie. Zarobki w zawodzie są bardzo dobre już dla początkujących techników klimatyzacji, na co wpływ ma zapotrzebowanie na fachowców z tego obszaru.

Pewna praca

Obok zarobków, pewność zatrudnienia jest tym elementem, który przemawia za wyborem zawodu technika klimatyzacji. Oferta profesjonalnych kursów skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet. Dla płci pięknej jest to szansa na bardzo dobre zarobki i tym samym na samodzielność. Jeśli szukasz pomysłu na siebie, to jest to droga do pewnej pracy, a rynek ciągle będzie potrzebował fachowców od klimatyzacji i chłodnictwa. Jest to też opcja dla osób, które myślą o przebranżowieniu bądź szukają zabezpieczenia na przyszłość w postaci drugiego zawodu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować na etacie i wybrać się na kurs.

Jak zdobyć zawód?

Na kurs może zapisać się każdy. Natomiast tytuł technika otrzyma absolwent szkoły średniej, również bez matury. Osoby z wykształceniem zawodowym bądź niższym otrzymają świadectwo ukończenia dwóch kwalifikacji. W każdym momencie, po uzupełnieniu edukacji- ukończeniu szkoły średniej, otrzymają tytuł technika. Jak wygląda kurs na przykładzie https://www.viessmann.ovh?
• Organizowany w trybie zaocznym - łatwo połączysz z pracą na cały etat bądź zajęciami na studiach dziennych.
• Nauka trwa półtorej roku i składa się z dwóch kursów. Każdy z nich zakończony jest egzaminem.
• Zdany egzamin potwierdzony jest świadectwem państwowym.

Zajęcia odbywają się w wygodnych godzinach, najczęściej wieczorem. Kurs składa się z teorii oraz praktyki. Teoria przekazywana jest podczas wykładów online. Część zajęć instruktażowych również w tej formie. Natomiast zajęcia praktyczne odbywają się podczas zjazdów.

Wybierając wspomnianą szkołę, masz kilka możliwości płatności do wyboru, w tym raty. Poza tym niebawem słuchacze będą mogli skorzystać z dofinansowania ze środków unijnych, nawet do 80%.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group