Czytających: 9365

Szczawno-Zdrój: Zawodnicy MKS–u Szczawno–Zdrój triumfowali

Środa, 10 sierpnia 2011, 16:09
Aktualizacja: 22:28
Na kortach w Szczawnie–Zdroju odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Kadetów w tenisie ziemnym. Świetnie zaprezentowali się tenisiści MKS–u Szczawno–Zdrój.

W turnieju, który odbył się na szczawieńskich kortach, rywalizowali młodzi zawodnicy z całego kraju.

W zmaganiach młodzików do lat 14 w kategorii chłopców najlepszy okazał się Robert Wrzesiński, który na co dzień trenuje w Wilnie i uchodzi za najlepszego zawodnika w Polsce w swoim roczniku (1998).Wrzesiński w finale pokonał Wiktora Radwana z Gliwic. W turnieju dziewcząt triumfowała Aleksandra Kusz z Jeleniej Góry, która pokonała Martę Dybę z Głogowa. W turnieju deblowym na pierwszym stopniu podium zameldowała się zawodniczka MKS-u Aleksandra Rojek grająca w parze z Aleksandrą Kusz.

W turnieju kadetów rywalizowali tylko chłopcy. Najlepszy w zawodach okazał się Karol Duś reprezentujący szczawieński MKS, który w finale pokonał Mateusza Terczyńskiego z Wrocławia.