Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 4404

Kraj: Zawodnicy UKS GIM Głuszyca zdobywcami medali oraz tytułu Mistrza Polski

Piątek, 15 marca 2013, 14:06
28 zawodniczek i 110 zawodników wzięło udział w III Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Zawody odbyły się w dniach 8 - 10 marca 2013 roku w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach. Wśród startujących znajdowali się również reprezentanci UKS GIM Głuszyca, startując w kategorii wiekowej juniorów do lat 20.

Znakomicie spisała się Wioletta Sobczak. W kategorii wagowej do 57 kg pewnie wygrała z wynikiem 240 kg i ustanowiła kilka rekordów Polski i odebrała złoty medal . Bardzo dobry występ zaliczył Kamil Dec, który z wynikiem 355 kg zdominował kat. wagową do 59 kg. Kamil wywalczył złoto oraz ustanowił rekord Polski Juniorów do lat 18 w przysiadzie. Ta dwójka podopiecznych trenera Jacka Kędzierskiego będzie wchodziła w skład kadry na czerwcowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Trójboju Siłowym w Rosji. Dobry występ i srebrny medal w kat. 66 kg zdobył Kacper Drochomirecki, który osiągnął w trójboju 245 kg. Również z medalem wrócił z Mistrzostw Polski Rafał Czarnas, który wynikiem 280 kg sięgnął po brąz w kat. 59 kg. Dobry występ zanotował Jarosław Stefanowicz, zajmując szóste miejsce w kategorii do 74 kg z rezultatem 387,5 kg. Ponadto młodzi głuszyczanie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Juniorów do lat 20. W maju czeka ich kolejna impreza mistrzowska i mamy nadzieję na kolejne sukcesy.