Czytających: 4136

Mielno: Zawodnicy WSM Chełmiec startowali w Mielnie

Piątek, 10 maja 2013, 14:50
Aktualizacja: 14:51
W dniach 4–5 maja na piaskach w Mielnie odbyły się kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej, w której udział wzięło aż 12 naszych zawodników.

To były bardzo udane zawody. Nasza najmłodsza kadra na piaskach w Mielnie poczuła się jak na własnym terenie i ponownie już klasa Młodzik oraz Junior została zdominowana przez zawodników WSM Chełmiec. To był pod tym względem niesamowity weekend. Mordercza trasa, ulokowana na kopnych piaskach, na której zawodnicy rywalizowali przez 1,5 godziny była nie lada wyzwaniem.

Podobnie jak w poprzednim roku obawialiśmy się lokalnych zawodników z Koszalina – którzy na piaskach czują się tak jak my w naszych górach. Rywalizacja pokazała, że każdy jest do objechania – nawet lokalny zawodnik, który czuje się mocno i pewnie na swoim torze. Nasi zawodnicy nie mieli litości i pokazali, że teren i podłoże nie mają już dla nich znaczenia, że w każdych warunkach są już faworytami do podium.

W pierwszym dniu w klasie Młodzik nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca: 1. miejsce - Krystian Szostak, 2. miejsce - Daniel Iwanik, 3. miejsce - Kacper Borkowski.

W klasie Junior zawodnicy WSM Chełmiec wywalczyli w pierwszym dniu zawodów: 2. miejsce - Sebastian Krawczyk, 3. miejsce - Bartek Szutowski, 7. miejsce - Kuba Dąbrowa, 8. miejsce - Paweł Bocheński.

W drugim dniu: 1. miejsce - Bartek Szutowski, 3. miejsce - Paweł Bocheński, 5. miejsce - Sebastian Krawczyk, 7. miejsce - Kuba Dąbrowa.