Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2179
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawody Robotów T–BOT

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 24 lutego 2013, 6:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2013, 7:20
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W sobotę 23 lutego, w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Wałbrzychu przez cały dzień trwały Zawody Robotów T–BOT 2013. Była to już czwarta edycja tego konkursu zapoczątkowanego i koordynowanego głównie przez Wałbrzyskie Koło Robotyki przy Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” we współpracy między innymi z T– Parkiem.

Jest to druga co do wielkości taka inicjatywa w Polsce, a tegoroczna edycja cieszyła się szczególną popularnością, bo wzięło w niej udział aż czterdziestu ośmiu zawodników.

Miłośnicy robotyki, początkujący konstruktorzy, czy pasjonaci matematyki, fizyki, mechaniki- to do nich adresowany był sobotni turniej. Przybyły drużyny nie tylko z Wałbrzycha, ale też z wielu innych miast naszego regionu i kraju. Każdy z zarejestrowanych uczestników miał sposobność wzięcia udziału w kilku konkurencjach. Było to sumo robotów oraz odmiana dla mniejszych modeli- mini sumo, line follower, gdzie robot miał do przebycia wyznaczoną trasę i lego line follower przeznaczony dla robotów zbudowanych z klocków lego. Ponadto przewidziana była też kategoria freestyle, czyli popisy właścicieli robotów- każdy z nich miał za zadanie zaprezentować swój model w dowolny sposób.

Zawody zostały otwarte przez głównego organizatora Dariusza Ciska, który przedstawił przybyłych gości, sponsorów oraz inne osoby, bez których impreza nie miałabym szansy się odbyć. Następnie głos został oddany Prezydentowi Miasta Wałbrzycha, który objął patronat nad turniejem- powitał on gości i uczestników, wyraził zadowolenie z inicjatywy i uroczystą formułką rozpoczął IV Zawody Robotów T-BOT.

-Prezentujemy dzisiaj modele zarówno rekreacyjne, jak i zawodowe. Mają one wiele funkcji- mogą zarówno robić ujęcia filmowe i zdjęcia z lotu ptaka, jak i służyć do poszukiwania ludzi. Pokażemy dzisiaj ich ogólne działanie w kategorii freestyle. Mamy nadzieję, że to się spodoba ludziom- mówili uczestnicy zawodów- Bartek Castelli i Adam Klama pokazując swoje modele robotów: Octocopter i Quadrocopter.

Zawody Robotów zainteresowały wiele osób, nie tylko samych uczestniczących w konkurencjach, ale także ludzi, którzy przyszli specjalnie w celu przyglądania się zmaganiom.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i oczekujemy kolejnej edycji, która z pewnością odbędzie się już w przyszłym roku.

WYNIKI

Freestyle:
1. HexaCopter - Adam Klama

Minisumo:
1. Enova - Mateusz Piotrzkowski, Szymon Zagórnik, Piotr Krzemiński
2. Charger - Bartosz Liniewicz, Michał Łowpycha, Marcin Maćkowiak
3. Boguś - Łakasz Księżarek

Sumo:
1. AlBrass - Łukasz Księżorek
2. Big Slim - Mateusz Sobolski, Magda Regulska
3. Dusk Bringer - Marcin Marszałek

Lego Linefollower:
1. Niuchacz - Jakub Anielis
2. Element - Jakub Mnich

Linefollower:
1. Jmpact - Bartosz Perkacz
2. Shock - Szymon Mońka
4. Wolverine - Kamil Talorczyk

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group