Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbliża się premiera spektaklu „Decoupage świata”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 lipca 2012, 15:09
Aktualizacja: 15:09
Autor: PAW
Fot. PAW
Za nami konferencja prasowa związana z premierą spektaklu „Decoupage świata”, który to spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższą sobotę 28 lipca o godzinie 17.00 w WOK–u na Białym Kamieniu.

Spektakl „Decoupage świata” jest przygotowywany przez młodzież w wieku 12-21 lat w ramach projektu „Lato w teatrze”.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie prowadzą bezpłatne warsztaty teatralne „Lato w Teatrze 2012”. Projekt ukierunkowany jest na zapoznanie młodzieży z teatrem, w którym główną rolę odgrywa taniec i ruch. Głównym założeniem tego projektu jest przedstawienie różnych „światów”: różnych predyspozycji, aspiracji życiowych, dążeń. Utworzone zostały cztery grupy, które wspólnie działają pracując nad spektaklem.

Grupa aktorsko-taneczna zaczyna zajęcia od wyczerpującej rozgrzewki. Członkowie tej grupy muszą na swój sposób zinterpretować scenariusz napisany przez innych uczestników warsztatów.

Grupa muzyczna ciężko pracuje. Rytm i zgranie nie stanowi dla nich większego problemu, ale wielkość materiału, który muszą opanować jest spora.
- W spektaklu wykorzystamy wiele elementów muzyki afrykańskiej. Korzystamy również z instrumentów charakterystycznych dla tej części świata – mówi Monika Trusiewicz z grupy muzycznej.

Grupa kostiumowo-scenograficzna jest odpowiedzialna za przygotowanie scenografii i kostiumów. Efekty ich pracy wałbrzyszanie zobaczą 28 lipca podczas spektaklu.

Grupa promocyjno-dziennikarska pracuje w pocie czoła nad promocją spektaklu. Przygotowują afisze, ulotki, plakaty, które promują projekt.
- W Wałbrzychu taki projekt jest realizowany już po raz trzeci i cieszy się coraz większą popularnością – mówi Magdalena Kwiatkowska z grupy promocyjno-dziennikarskiej.

Próby do spektaklu trwają od 16 lipca, a efekty będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę 18 lipca w WOK-u na Białym Kamieniu.

Teatr Tańca jest to wyrażanie emocji, dialogów poprzez gesty, ruch, dźwięki, dekoracje i kostiumy. Sztuka teatralna i taneczna zostają połączone w jedną całość. W spektaklu „Decoupage świata” uczestnicy warsztatów wykorzystują muzykę na żywo, taniec oraz nowoczesne podejście do scenografii. Starają się łamać stereotypy i łączyć pokolenia przez taniec i dotyk. Chcą zainteresować swoją wizją świata ludzi w różnym wieku tak, jak choreograf Magdalena Radłowska, w swoim teatrze „Dawka Energii”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group