Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4605
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Zbliża się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – kilka wskazówek, aby było bezpiecznie

Czwartek, 12 stycznia 2017, 6:41
Aktualizacja: 8:25
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Zbliża się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – kilka wskazówek, aby było bezpiecznie
Fot. KMP Wałbrzych
W najbliższą niedzielę 15 stycznia rusza 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policja przypomina o kilku zasadach dotyczących bezpieczeństwa. Jakich miejsc unikać? Jak zachować się w trakcie napadu? Jak uniknąć fałszywych wolontariuszy?

13 stycznia 2017 roku w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, w trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy wałbrzyscy policjanci przeprowadzą dla nich szkolenie. W czasie szkolenia funkcjonariusze przedstawią wolontariuszom zasady bezpieczeństwa, aby potrafili zachować się w sytuacji ewentualnego zagrożenia, które może wystąpić w związku z prowadzeniem zbiórki pieniężnej.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących, apelujemy, aby dbali o swoje bezpieczeństwo. W szczególności należy pamiętać, aby:

- unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu), nie chodzić samotnie, datki należy zbierać w towarzystwie innych osób;
- w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
- jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
- w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem.

Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group