Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3395
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliżają się zawody Enduro

Poniedziałek, 20 maja 2013, 12:22
Aktualizacja: 13:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Zbliżają się zawody Enduro
Fot. organizatorzy
W najbliższy weekend na stadionie w Sobięcinie odbędą się zawody Enduro.

W dniach 25 - 26.05.2013 w Wałbrzychu odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Kobiet w Enduro, w formule ENDURO SPRINT, pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, w której startować będą motocykle i quady. Po raz pierwszy w Wałbrzychu, po raz pierwszy w Polsce … Mistrzostwa Polski Enduro, rozegrane będą na wzór brytyjskiego endurosprintu, na wyjątkowo urozmaiconym terenie poprzemysłowej hałdy kopalnianej "Wiesław" u podnóża góry Chełmiec. Nowością będzie również osobna klasa kobiet – WOMEN, które będą rywalizować po tej samej trasie co mężczyźni.

Udział w tej prestiżowej imprezie zapowiedzieli zawodnicy Kadry Polski oraz zawodnicy zagraniczni. Hałda „Wiesław”, zapewnia niesamowite wrażenia, adrenalinę i przede wszystkim niespotykaną nigdzie indziej zróżnicowaną i atrakcyjna trasę wraz z wymagającymi wjazdami i stromymi zjazdami.

Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych cross- enduro- i extreme- testów, zostały uznane za jedne z najciekawszych w Polsce.

Enduro Sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżnia ją krótsza pętla, o długości około 10-12 km. Zawodnicy pokonują taką pętlę około 8-10 razy, mając w sumie do przejechania 100-120 km - w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe. Odcinki specjalne do Cross Test i Enduro Test.

Zawodnicy startują pojedyńczo, wyjeżdżając na trasę co 20 sekund podobnie jak ma to miejsce w rajdach samochodowych.

Będzie to impreza bardzo atrakcyjna i widowiskowa przede wszystkim dla kibiców, ponieważ przygotowane zostały odcinki z trudnymi technicznymi sztucznymi przeszkodami takimi jak opony, belki, kamienie ulokowane w okolicy stadionu przy ul. Sportowej oraz również bardzo trudne i ekstremalne odcinki na samej hałdzie "Wiesław".

Zawody te będą doskonałą okazją zobaczenia Enduro - królowej motocyklowego off-roadu i wielu utytułowanych zawodników, którzy startują z powodzeniem również w Mistrzostwach Europy.

Uroczyste zakończenie imprezy odbędą się na terenie największej w mieście galerii handlowej VICTORIA.

Start:


25.05.2013 - godz. 9:00 do 16:00

26.05.2013 - godz. 8:00 do 16:00


Sponsor główny: Galeria VICTORIA, WSSE INVEST-PARK

Sponsorzy pozostali: ENI - Oleje i Smary, YATO S.A., MOTORRAD YAMAHA Wałbrzych, ALBA Wałbrzych, OSiR, INTER-MOTORS, BOGLER, M&J SZUTOWSCY.

Prosimy o niewjeżdżanie samochodami w ulicę Sportową, która na czas zawodów będzie udostepniona tylko dla zawodników, mediów i służb porządkowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i fanów motocykli na pierwsze tego typu zawody w kraju !!!

więcej informacji na www.motohalda.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group