Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbzikowana historia w bibliotece

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 7 maja 2011, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Autor: red
Fot. użyczone
W bibliotece w Gorcach miało miejsce wyjątkowo radosne, teatralne wydarzenie. Odbyła się bowiem premiera spektaklu zatytułowanego „Zbzikowana historia” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej Trele Morele.

Na widowni licznie zgromadzili się najbliżsi młodych aktorów, nie zabrakło też przedstawicieli władz Boguszowa-Gorc: Burmistrza Waldemara Kujawy, Sekretarz Miasta Ireny Dzilińskiej oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Woźniak.

Trele Morele działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Filii nr 4 (dzielnica Gorce) od 2001 roku. Opiekunem, a zarazem reżyserem spektakli realizowanych przez teatrzyk, jest Katarzyna Bernaś – instruktor teatralny i pedagog.

Od lutego teatrzyk mozolnie pracował nad najnowszą premierą zatytułowaną „Zbzikowana historia” opartą na motywach „Alicji w Krainie Czarów” L. Carrolla. Swoją wersję „Alicji…” odegrali: Aleksandra Barczuk, Patrycja Bąbel, Dominik Głowacki, Martyna Grześkowiak, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Sara Kochańska, Sara Nanowska, Nikola Niewiara oraz Wiktoria Redka.

Publiczność nagrodziła dzieci gromkimi oklaskami, a w rozmowach popremierowych zgodnie podkreślała pomysłowość grupy oraz wyjątkową swobodę sceniczną młodych artystów. Liczne gratulacje i pochwały zebrała także Katarzyna Bernaś, która doceniona została za pracowitość, cierpliwość i ogromną wrażliwość. Miłym akcentem, który podkreślił wkład instruktorki w życie teatralne Boguszowa-Gorc, stał się fakt, że jej podopieczni już teraz podziękowali jej za lata pracy z nimi i ofiarowali jej bukiet pięknych róż.

Oklaski i pochwały nie były jednak dla młodych aktorów jedynym wyróżnieniem. Słodką niespodziankę przygotowała dla niech Dyrektor MBP-CK – Elżbieta Gajewska, w imieniu której upominek wręczyła Małgorzata Sycz Zastępca Dyrektora. Podziękowania i słodycze przekazał dzieciom także burmistrz Waldemar Kujawa.

Należy podkreślić, że każdą premierę grupy poprzedzają godziny prób, zmian i udoskonaleń, ciężkiej pracy nad dykcją, postawą sceniczną, emisją i barwą głosu. To wszystko razem sprawiło, że grupa doceniona została także poza granicami Boguszowa-Gorc, o czym poinformowała wszystkich zgromadzonych instruktorka grupy. Teatrzyk Trele Morele zakwalifikował się na trzydniowy, ogólnopolski festiwal teatralny „MINIATURY”, który już w czerwcu odbędzie się w Opolu.

Gratulujemy młodym adeptom sztuki teatralnej oraz życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania należą się także Bożenie Oleszkiewicz za inspiracje oraz Katarzynie Pierzchale za natchnienie muzyczne.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group