Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdaniem Szełemeja, Mo–Bruk jeszcze nie wygrał

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 listopada 2011, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: PAW
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej uważa, że decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotycząca wałbrzyskiego Mo–Bruku nie zamyka drogi mającej na celu zamknięcie składowiska odpadów.

Dziś podczas konferencji prasowej poświęconej budowie nowych żłobków w Wałbrzychu, dziennikarze nie omieszkali zapytać prezydenta Romana Szełemeja na temat jego zdania w sprawie wałbrzyskiego Mo-Bruku. Przypomnijmy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Ministra Środowiska dotyczącą stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody Dolnośląskiego w sprawie udzielenia firmie Mo-Bruk pozwolenia na prowadzenie składowiska w Wałbrzychu i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Według Romana Szełemeja, to nie jest ostateczne zwycięstwo Mo-Bruku.
- Jako miasto nie jesteśmy teraz stroną w tej sprawie, bo stroną jest ministerstwo – mówi Szełemej. – Popełnione zostały błędy formalne, ale jestem przekonany, że ostateczna decyzja będzie korzystna dla mieszkańców.

Prezydent wciąż podtrzymuje zdanie, że istnieją przesłanki, że do końca tego roku Mo-Bruk zaprzestanie w mieście działalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group