Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: ZDKiUM tłumaczy

Wtorek, 9 lutego 2021, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: red
Wałbrzych: ZDKiUM tłumaczy
Fot. red
Otrzymaliśmy komunikat ZDKiUM w Wałbrzychu w sprawie utrzymania przejezdności dróg w mieście.

KOMUNIKAT

Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu realizuje działania związane z utrzymaniem przejezdności dróg w mieście. Priorytet mają ulice, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, dojazdy do szpitali, punktu szczepień w Starej Kopalni, szkół i przedszkoli.

Na polecenie Prezydenta Miasta zmobilizowano wszystkie dostępne siły i środki pozostające w dyspozycji Miasta i podległych mu jednostek. Nasilenie opadów jest tak duże, że niemożliwe jest usunięcie całości śniegu natychmiast. Natężenie ruchu samochodów ciężarowych na górskich podjazdach powoduje korki. W Centrum Monitoringu, Sterowania i Zarządzania Ruchem (ITS) w sposób ciągły od niedzieli działa sztab kryzysowy monitorujący bieżącą sytuację na drogach oraz sytuację pogodową. Decyzją Prezydenta na potrzeby „Akcji Zima” do walki ze śniegiem przesunięty został cały sprzęt mechaniczny pozostający w dyspozycji miasta, jednostek miejskich oraz spółek. Do dyspozycji sztabu kryzysowego oddane zostały ciągniki, pługi, koparki oraz sprzęt ciężki, który rozstawiany będzie w newralgicznych punktach miasta.

Wszyscy pracownicy administracyjni otrzymali polecenie Prezydenta do bezpośredniego udziału w odśnieżaniu dostępu do biur i urzędów. Trudna sytuacja może utrzymywać się jeszcze kilka dni. Prosimy o zachowanie ostrożności, ograniczenie podróży do tych niezbędnych, szczególnie w okolicach budowy obwodnicy. Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nieprzerwanie nad prawidłowym utrzymaniem wszystkich dróg w mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

49
13%
Cieszy
222
59%
Hahaha
5
1%
Nudzi
6
2%
Smuci
61
16%
Złości
31
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (85)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group