Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zdobyli ciekawe doświadczenie

Wtorek, 4 lipca 2017, 6:40
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Wałbrzych: Zdobyli ciekawe doświadczenie
Fot. użyczone
Przeprowadzony został na zawodnikach Szkoły Piłki Nożnej "Dziewiątka" test FMS. Dzięki zrozumieniu i wsparciu finansowemu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST PARK" to bardzo ważne dla szkoły wydarzenie stało się faktem.

- Dzięki temu testowi możemy jeszcze bardziej zindywidualizować trening naszych podopiecznych czego celem jest uzyskanie jak największej sprawności fizycznej naszych pociech - tłumaczy trener Tomasz Poros.
   
"Dziewiątka" ma nadzieję na dalszą owocną współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST PARK" w kolejnych projektach realizowanych przez szkołę na rzecz rozwoju sportowego i intelektualnego najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej.

FMS jest testem badający funkcjonalność. Stworzony i nazwany (FMS ang. Functional Movement System) został przez amerykańskiego fizjoterapeutę Graya Cooka. Test składa się z kilku zadań ruchowych, które pozwalają ocenić u badanego ruchomość stawów, koordynację mięśniowo-nerwową, stabilność lokalną i globalną (funkcjonalną), jakość wykonania prawidłowych wzorców ruchowych oraz odnaleźć słabe ogniwa łańcucha kinematycznego.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group