Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1485
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ze Szczawna przez Wałbrzych do Jedliny

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 czerwca 2012, 11:47
Aktualizacja: 11:48
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj Rada Miejska Wałbrzycha podjęła uchwałę w sprawie przejęcia od gminy Jedlina Zdrój zadania w zakresie lokalnego transportu. Oznacza to, że mieszkańcy obu miast będą mogli korzystać z nowych połączeń komunikacyjnych.

Autobus linii nr 5 będzie miał wydłużoną trasę, aż do Jedliny Zdroju, którą połączy ze Szczawnem Zdrojem i Wałbrzychem. Zmiany trasy będą wprowadzone do końca wakacji.
- Zawarte porozumienie wpisuje się w filozofię funkcjonowania aglomeracji wałbrzyskiej, której istotą jest m.in. współpraca w zakresie transportu publicznego. Model ten umacnia międzygminne więzi. Zwiększa mobilność mieszkańców i pozwala na szybszy rozwój gospodarczy - mówi Roman Szełemej.

Wałbrzych chce podobne porozumienie zawrzeć w niedalekiej przyszłości z innymi gminami powiatu wałbrzyskiego, oczywiście, jeśli te gminy wyrażą taką wolę.

Bogusław Rogiński, szef ZDKiUM w Wałbrzychu, zapowiedział podczas sesji, że w najbliższych miesiącach szykuje się rewolucja komunikacyjna w mieście.
- Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i bierzemy pod uwagę wnioski mieszkańców – mówi Rogiński. - Będą z pewnością nowe trasy, nowe oznakowanie. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zapewniam, że nie chcemy likwidować transportu prywatnego, bo uważamy, że w Wałbrzychu jest miejsce na transport prywatny i publiczny.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group