Niedziela, 5 maja
Imieniny: Ireny, Waldemara
Czytających: 5238
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zebrali miód z uli

Środa, 21 czerwca 2023, 8:37
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Wałbrzych: Zebrali miód z uli
Fot. UM Wałbrzych
We wtorek, 20 czerwca, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w towarzystwie przedstawicieli Fundacji Odzyskaj Środowiska oraz najmłodszych mieszkańców miasta, przeprowadził uroczyste miodobranie. Uczestnicy mogli spróbować miejskiego miodu z uli z recyklingu. Był też pokaz pszczelich plastrów, ręcznego wirowania, a także warsztaty z tworzenia świec z wosku. Miodobranie odbyło się na terenie Starej Kopalni.

Czerwony jak… ul

Ule, w których zasiedlono pszczele rodziny w Wałbrzychu zostały zbudowane z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Niezwykła pasieka stanęła na terenie Starej Kopalni w sierpniu 2021 roku, dzięki współpracy Fundacji Odzyskaj Środowisko, Miasta Wałbrzycha i Organizacji odzysku AURAEKO w ramach projektu „Elektryczne Śmieci”.

– Nieprzypadkowo ule z recyklingu posiadają czerwone daszki. To nawiązanie do pojemników na elektryczne śmieci, do których mieszkańcy Wałbrzycha mogą oddawać małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dzięki zaangażowaniu wałbrzyszan elektrośmieci trafiły do recyklingu, a z części odzyskanych materiałów powstały domy dla pszczół krainek. Dzisiejsze święto jest podziękowaniem mieszkańcom naszego miasta za zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska – podkreśla Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha.

Edukacja ekologiczna na słodko

Miodobranie w Starej Kopalni to nie tylko świetna okazja do edukacji ekologicznej, ale i zdobycia praktycznych umiejętności pszczelarskich. Najmłodsi mogli nauczyć się m.in. odsklepiania i wirowania miodu, obsługi miodarki, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat budowy uli z recyklingu, życia pszczół i produkcji miodu.

W programie spotkania były również warsztaty wykonywania ekologicznych świec z wosku. „W trakcie miodobrania odbyła się również degustacja miodu i produktów pszczelich np. pyłku pszczelego czy miodów kremowanych. Jako Fundacja Odzyskaj Środowisko chcemy pokazywać praktyczny wymiar recyklingu, ale także dzięki naszym warsztatom udowadniamy, że edukacja ekologiczna może być ciekawą przygodą” – puentuje Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

14
32%
Cieszy
19
43%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
8
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group