Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 2066
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” pozdrawia prosto z Chin

Wiadomości: Świat/Wałbrzych
Czwartek, 20 września 2012, 14:40
Aktualizacja: 20:12
Autor: red
Fot. użyczone
Pozdrowienia dla wałbrzyszan dotarły do nas z trasy podróży artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

W chwili, gdy dociera do Państwa ta informacja, Zespół przemieszcza się około 800 km, szybką koleją z miasta Hangzhou, na kolejny etap swojego pobytu do Louyang – miejsca realizacji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Mija dziewiąty dzień trasy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” po Chinach. Za nimi kilkanaście tysięcy przebytych kilometrów, jedne z największych miast świata – Pekin i Szanghaj, koncerty, spotkania, hotele i moc niezapomnianych wrażeń.

A wszystko zaczęło się od małego „zgrzytu”, spowodowanego odwołaniem lotu z Kijowa do Pekinu, na który grupa miała zarezerwowane miejsca. Z konieczności Zespół został więc jeden dzień w Warszawie, szybko organizując zakwaterowanie w hotelu oraz bilety lotnicze na bezpośredni lot do stolicy Chin, już w następnym dniu. Tym razem o komfort transportu zadbał narodowy przewoźnik – PLL LOT. W organizacji pobytu Zespołu w stolicy, bardzo pomogła poseł Katarzyna Mrzygłocka.

Pekin powitał wałbrzyszan piękną pogodą i bardzo bogatym programem przygotowanym przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego. Zaczęli wprawdzie od zwiedzenia jednej z ważniejszych atrakcji turystycznych miasta - Cesarskiego Pałacu Zimowego, jednak godziny popołudniowe wprowadziły Zespół już w typowe zadania artystyczne.

A okazja ku temu była ogromna. Na zaproszenie Ambasady RP w Pekinie, „Wałbrzych” uświetnił swym koncertem i oprawą uroczysty raut wydany przez Ambasadora RP w Pekinie Tadeusza Chomickiego dla najważniejszych przedstawicieli chińskiego biznesu, polityki i kultury. Gościem specjalnym uroczystości był Minister Spraw Zagranicznych RP – Radosław Sikorski. Wałbrzyska młodzież pięknie zaprezentowała wybrane pozycje swojego repertuaru, zbierając zasłużone brawa. Szczególne wrażenie zrobiła na zebranych gościach ludowa piosenka chińska, wykonana przez solistkę w oryginalnym języku. Oficjalną atmosferę przyjęcia Zespół „złamał” również polonezem, do którego młodzież zaprosiła wszystkich gości tego wieczoru oraz wspólnymi zdjęciami i wpisami do zespołowej kroniki.

Kolejny dzień pobytu (sobota, 15 września), to dwa koncerty zrealizowane na Charytatywnym Festynie w jednym z miejskich parków Pekinu oraz na scenie zaaranżowanej w części biznesowej miasta. Młodzież dzielnie zniosła trudy podróży i aklimatyzacji, a wykonywane przez nią tańce i śpiewy wzbudzają zainteresowanie licznie gromadzącej się publiczności. Gospodarze otoczyli Zespół troskliwą opieką i ogromną życzliwością. Wałbrzyszanie poradzili sobie również ze specyfiką chińskiej kuchni.

Niedziela w całości została przewidziana przez chińskich organizatorów Festiwalu w Pekinie na realizację programu turystycznego i pokazanie dwudziestu uczestniczącym zespołom największych atrakcji miasta i okolic. ZPiT „Wałbrzych” wybrał się na wycieczkę na Wielki Mur Chiński, do Muzeum Pereł i Muzeum Jedwabiu oraz do Cesarskiego Pałacu Letniego. Wszystkie te miejsca pozostaną na lata w pamięci wałbrzyskiej młodzieży.

W kolejnych informacjach i dokumentacjach zdjęciowych, przedstawimy naszym Czytelnikom najważniejsze wydarzenia kolejnych dni pobytu Zespołu w Chinach. Już dziś zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia informacji o wyjeździe „Wałbrzycha” na stronie internetowej www.zpit.pl – tam również sukcesywnie uzupełniana jest galeria fotograficzna kolejnych wydarzeń - oraz na profilu Facebook.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jk 20-09-2012 17:50
A co Skiba tam robi, ten się wciska wszędzie.no ale jak Wołkowscy rządzą w ZPiT to tak jest. Ja jestem przeciwny by p. Skiba robił sobie wycieczki za kasę publiczną.
~alojz 20-09-2012 21:06
pieprzysz jk, brawo zespół :)
~gość5 21-09-2012 8:56
Z pewnego źródła wiem, że akurat Skiba zapłacił za tę \"wycieczkę\", więcej, zdobył również sponsorów dla Zespołu, aby wyjazd doszedł do skutku, więc jeśli nie wiesz jk, to nie pisz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group