Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zielone nagrodzone

Czwartek, 30 września 2010, 10:58
Aktualizacja: 20:09
Autor: Sven
Wałbrzych: Zielone nagrodzone
Nagrodzeni w konkursie
Fot. Krzysztof Żarkowski
W Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza zostały nagrodzone „Zielone podwórka”. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Prezes Miejskiego Zarządu Budynków Grażyna Muszyńska – Szmaj i Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

Konkurs został ogłoszony kilka miesięcy temu. Jego cel był zacny, a nawet szczytny. Chodziło o pobudzenie aktywności wspólnot, dla których podwórko czy skwer przed domem bywają najlepszym miejscem spotkań i zacieśniania stosunków sąsiedzkich.

Można powiedzieć, że cel został osiągnięty. Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt „zielonych podwórek” z całego miasta. Niestety przyznano tylko pięć nagród, a kilkanaście nagrodzono wyróżnieniami, choć wszystkie zasługiwały na medal.

Przyznano trzy trzecie nagrody: wspólnocie mieszkaniowej z ul. Jana Kasprowicza 6 i 6A, wspólnocie z ul. Grodzkiej 1 oraz z ul. Bohaterów Getta 5.
Drugie miejsce zajęła wspólnota mieszkaniowa z ulicy Joachima Lelewela 5.
Zwyciężył ogródek urządzony na posesji Rynek 13.

– Ogródek istnieje już trzy lata. Zaczęłam sama, ale potem dołączyli sąsiedzi. Upiększamy to miejsce przez cały rok, ciągle coś trzeba robić, ale to przyjemne zajęcie. To taki nasz azyl w środku miasta – powiedziała Danuta Prokopiuk, przedstawicielka laureatów konkursu.

Nagrody pieniężne i rzeczowe na pewno przyczynią się do utrzymania i rozwoju ogródków, będących potwierdzeniem prawdy, że życie społeczne zaczyna się na własnym podwórku.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group