Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4560
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w CK–MBP

Niedziela, 11 grudnia 2016, 11:19
Autor: Robert Bajek
REGION, Głuszyca: „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w CK–MBP
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Centrum Kultury–MBP w Głuszycy odbyła się premiera spektaklu teatralnego „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej.

Premierę spektaklu „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, wyreżyserowanego przez Roberta Delegiewicza, który jest również autorem specjalnie na okazję głuszyckiej premiery napisanego scenariusza, poprzedziły kilkumiesięczne warsztaty teatralne, w których udział wzięło 10 mieszkańców Głuszycy. Warsztaty otrzymały dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy.

"Ziemia Obiecana Włókniarzy" opowiada o losach ludzi kilku narodowości, którzy z różnych stron Polski bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej przybyli do miasteczka na Dolnym Śląsku, żeby tam rozpocząć nowe życie. Co ciekawe sztuka oparta jest w dużej mierze na autentycznych historiach. Na scenie Sali Widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury-BMP zadebiutowała Głuszycka Grupa Teatralna w składzie: Agnieszka Musz, Alina Mączyńska, Artur Gołda, Edyta Popek, Iweta Głód, Magdalena Gołda, Magdalena Jarosz, Magdalena Kandefer, Mirosław Żołopa i Urszula Mrozińska.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group