Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3148
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ziemia Wałbrzyska – Zagłębie Atrakcji...

Sobota, 28 lipca 2012, 14:54
Aktualizacja: 14:55
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ziemia Wałbrzyska – Zagłębie Atrakcji...
Fot. red
Oto 10 powodów, dla których warto spędzić wakacje w powiecie wałbrzyskim.

Powiat wałbrzyski to jeden z największych i bez wątpienia najpiękniejszych pod względem przyrodniczym powiatów w Polsce. Wielość atrakcji turystycznych była bezpośrednim powodem powstania oficjalnej turystycznej strony internetowej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – www.ziemiawalbrzyska.pl. Użytkownicy mogą znaleźć tam wszelkie niezbędne informacje dotyczące turystyki w powiecie. Na bieżąco aktualizowane są działy: atrakcje, uzdrowiska, agroturystyka, noclegi, zabytki itp.

Osoby, w przypadku których potwierdzenie znajduje przysłowie „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”, nie mogą przejść obojętnie obok poniższych informacji.

ZIEMIA WAŁBRZYSKA TO NAJLEPSZY POMYSŁ NA WEEKEND I NIE TYLKO!

Niesamowita historia, bogate dziedzictwo kulturowe, urzekająca przyroda, zdroje i uzdrowiskowy klimat, a także urozmaicony górski teren odpowiedni zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, jak i wymagających turystów, amatorów rowerów i sportów ekstremalnych. To zagłębie atrakcji w zasięgu ręki i dla każdego!

DLA MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY -

Bogactwo przyrody, urokliwe krajobrazy, unikatowe gatunki roślin i zwierząt, objęte ochroną siedliska i tajemnicze spokojne zakątki. Ziemia Wałbrzyska to raj dla miłośników natury. Są tu bowiem miejsca, gdzie zachowała się wyjątkowo bogata i ciekawa przyroda. Turyści mają szansę spotkać na swojej drodze nie tylko charakterystyczne muflony!

DLA AKTYWNYCH -

Ziemia Wałbrzyska to świetny wybór dla ludzi uprawiających turystykę aktywną. Sieć szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, punktów widokowych i tras narciarskich zapewnia atrakcyjny wypoczynek przez cały rok. Latem poleca się turystykę konną, pieszą i rowerową, a także bardzo popularne spacery z kijami - Nordic Walking. Bardziej odważni skorzystają z oferty Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej w Mieroszowie, czy też z Centrum Sportów Górskich w Jedlinie-Zdroju z parkami linowymi i ścianami wspinaczkowymi.

DLA CAŁYCH RODZIN -

Odpoczynek z dala od zgiełku miast, na łonie natury, w jednym z kilkudziesięciu gospodarstw agroturystycznych to główne, ale nie jedyne zalety rodzinnego urlopu na Ziemi Wałbrzyskiej. Nie lada gratką dla dzieci i rodziców będzie odwiedzenie parku „Czarodziejska Góra Relax” w Jedlinie - Zdroju. Całoroczny tor saneczkowy, tor pontonowy, park linowy i wieża wspinaczkowa to tylko niektóre z licznych atrakcji!

DLA ZDROWIA I URODY -

Niewątpliwym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości, o wysoko cenionych walorach leczniczych, wody mineralne jednego z najstarszych na Dolnym Śląsku uzdrowisk Szczawno-Zdrój. W szczawieńskim uzdrowisku leczy się schorzenia narządu ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, schorzenia układu pokarmowego, moczowego, laryngologiczne. W drugim mieście uzdrowiskowym, Jedlinie-Zdroju, leczona jest dychawica oskrzelowa, przewlekłe nieżyty dróg oddechowych, przewlekłe zapalenia zatok, pylica płuc, choroby stawów i stany wyczerpania. Zbawienny jest także uzdrowiskowy mikroklimat Sokołowska.

DLA ODKRYWCÓW I MIŁOŚNIKÓW HISTORII -

Ziemia Wałbrzyska to raj dla podróżujących śladami historii. Zamek Książ – perła Dolnego Śląska, bajkowy zamek z 700-letnią historią, przyciąga niczym magnes turystów. Odkrywcy śladów przeszłości wybierać się mogą na szlak w poszukiwaniu dawnych twierdz i zamków.

DLA MIŁOŚNIKÓW TAJEMNIC -

Ziemia wałbrzyska kryje w sobie atrakcje, jakich nie znajdzie się w całej Polsce. W Wałbrzychu powstaje Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia, który prezentuje 500-letnią historię oraz tradycje górnicze Sudetów Wałbrzyskich. To swoisty skansen budownictwa górniczego – unikat w skali europejskiej. Miłośnicy tajemnic i pasjonaci II wojny światowej koniecznie powinni przyjechać w Góry Sowie i odwiedzić sztolnie.

BAZA NOCLEGOWA I GASTRONOMICZNA -

Ziemia wałbrzyska posiada bogatą bazę noclegową – od hoteli i pensjonatów, poprzez hostele, schroniska, aż po kwatery prywatne. To tutaj mieści się jedno z najlepszych schronisk górskich w Polsce. „Andrzejówka”, położony w Górach Suchych. W rankingu prowadzonym przez magazyn turystyczny „n.p.m” zajęła w 2011 roku drugie miejsce.

BAZA AGROTURYSTYCZNA

Ziemia Wałbrzyska to jedna z najbogatszych baz agroturystycznych w Polsce. Można tu komfortowo wypocząć, spróbować regionalnej kuchni, a nierzadko także skosztować produktów ekologicznych oferowanych przez gospodarzy.

DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ I MIŁOŚNIKÓW KULTURY -

Gminy, starając się przyciągnąć do siebie turystów, prześcigają się w organizowanych imprezach i atrakcjach. Dużym uznaniem cieszą się wydarzenia sportowe oraz wydarzenia kulturalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group