Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ziemniaczane Święto w Boguszowie–Gorcach już w przyszłym tygodniu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 19 sierpnia 2012, 14:57
Aktualizacja: 14:58
Autor: red
Fot. użyczone
Miejska Publiczna–Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników kartoflanych potraw oraz doskonałej zabawy na „Biesiadę Ziemniaczaną pod Mniszkiem”, która odbędzie się 25 sierpnia w godz. od 16:00 do 22:00 na placu przed biblioteką
w Gorcach (ul. Broniewskiego 11).

„Biesiada Ziemniaczana” to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego i rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców.

Nieodłącznym elementem Biesiady jest konkurs kulinarny o „Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”, do którego zgłaszać się mogą wielbiciele dań ziemniaczanych z terenu Dolnego Śląska. Konkurs rozgrywa się w dwóch kategoriach kulinarnych: „potrawa na zimno” lub „potrawa na ciepło”. Oceniane są walory smakowe, estetyczne, oraz sposób podania ziemniaczanych dań.

W celu rozstrzygnięcia konkursu organizator powołuje jury, w którego skład wchodzą lokalni restauratorzy, szefowie kuchni oraz dolnośląscy samorządowcy.

Podczas ubiegłorocznej biesiady do konkursu zgłoszono aż 22 potrawy. Organizator - Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury spodziewa się podobnej liczby także w tym roku, zwłaszcza że pierwsi chętni zgłosili już swój akces.

Konkursowi kulinarnemu towarzyszyć będzie dobra muzyka oraz konkursy z nagrodami. Zaprezentuje się zespół JANICKI, dla najmłodszych przygotowano program estradowy pt. PRZYGODA W KARTOFLANDII, a do tańca zagra zespół SEKRET. Dodatkową atrakcją będą stoiska handlowe, gastronomiczne, dmuchana zjeżdżalnie i inne.

Nowością podczas boguszowskiej imprezy będą stoiska degustacyjne dla publiczności. Kulinarnymi specjałami częstować będzie burmistrz Boguszowa-Gorc - Waldemar Kujawa, P. Halina Bieniecka – wielokrotna laureatka kulinarnych konkursów, członkinie Klubu Igiełka działającego w bibliotece, a także pracownicy biblioteki na czele z dyrekcją P. Elżbietą Gajewską, która ponadto poprowadzi podczas imprezy warsztaty rękodzieła i sztuki wikliniarskiej.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Telewizja Dami.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group