Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zima nas sporo kosztowała

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 kwietnia 2013, 16:08
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2013, 9:43
Autor: PAW
Fot. PAW
Jak wynika ze statystyk podanych dziś przez urzędników, tegosezonowe zimowe utrzymanie dróg kosztowało miasto sporo pieniędzy.

Taka sytuacja nie jest jednak czymś szczególnie wyjątkowym, bowiem większość samorządowców narzeka, że przedłużająca się tegoroczna zima dała się we znaki i pociągnęła za sobą określone wydatki. Dodatkowo należy również pamiętać o tym, że Wałbrzych od 1 stycznia 2013 roku jest miastem grodzkim i z tego powodu miał obowiązek utrzymania zimowego znacznie większej ilości dróg niż dotychczas. Wystarczy tylko powiedzieć, że w 2012 roku Gmina Wałbrzych utrzymywała 137 km dróg, a od 2013 roku ma tych kilometrów 203.
- W dużej mierze te drogi są I i II kolejności utrzymania – mówi prezydent Roman Szełemej. – Ponadto utrzymywaliśmy znacznie większą ilość chodników, przejść dla pieszych, schodów.

Akcja zima 2011/2012 kosztowała Gminę blisko 3 miliony złotych. Tymczasem akcja zima 2012/2013 kosztowała Wałbrzych ponad 6 milionów złotych. Różnica jest więc widoczna gołym okiem.
- Drogi były utrzymywane na wyższym poziomie niż dotychczas. Teraz, kiedy wreszcie śnieg ustąpił, na ulicach widać służby publiczne, które starają się doprowadzić miasto do porządku po sezonie zimowym – mówi prezydent Szełemej.

Jak podkreśla prezydent, oczywiście zdarzały się skargi mieszkańców, ale było ich znacznie mniej niż w latach poprzednich. Szef ZDKiUM w Wałbrzychu - Bogusław Rogiński - uważa, że tegoroczna zima była wyjątkowo trudna i dała się drogowcom mocno we znaki.
- Wystarczy tylko powiedzieć, że np. 21 stycznia, kiedy cały dzień sypał śnieg, utrzymanie dróg w należytym stanie kosztowało Gminę Wałbrzych blisko 200 tysięcy złotych – wylicza Rogiński. – Po zimie posprzątamy łącznie 163 ulice. Myślę, że potrwa to około miesiąc.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group