Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4850
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Zjednoczeni w pomocy

Czwartek, 17 marca 2022, 13:30
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Zjednoczeni w pomocy
Fot. Miasto Kamienna Góra
Janusz Chodasewicz – burmistrz Kamiennej Góry, Patryk Straus – wójt gminy Kamienna Góra, st. bryg. Sławomir Graczyk – komendant powiatowy PSP, nadkom. Stanisław Cenarski – komendant powiatowy policji w Kamiennej Górze oraz miejski sztab kryzysowy spotykali się, aby na bieżąco omawiać pomoc uchodźcom w regionie.

Największym problemem jest teraz zakwaterowanie. Gmina wiejska, podobnie jak Kamienna Góra, przygotowuje miejsca dla ofiar wojny. Musi zmierzyć się też z przyjęciem grup dzieci do szkół i przedszkoli. Omawiano też kwestię szczepień naszych gości. Chodzi nie tylko o szczepionki chroniące przed zachorowaniem na covid, ale także o inne obowiązkowe w Polsce szczepienia.

Tymczasem grupa około 50 osób, uchodźców z Ukrainy, wzięła udział w spotkaniu organizacyjnym, którym urząd miasta w Kamiennej Górze zapoczątkował bezpłatne kursy języka polskiego dla dorosłych.

- Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury. Zajęcia będą odbywały się w gmachu CK dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki – mówi Natalia Mataczyńska, kierownik wydziału promocji i polityki społecznej w ratuszu.

Poprowadzi je ukraińska lektorka języka polskiego, z którą miasto nawiązało współpracę. Pomocą służy także Vadim Cherkasov, który współdziała z urzędem jako tłumacz.

- Dzieci, których rodzice będą przychodzili na lekcje, będą mogły pozostawać w tym czasie pod opieką naszych instruktorów. Mamy dla im do zaoferowania kursy: wokalne, plastyczne, taniec, rękodzieło, jogę, naukę gry na gitarze. Mogą brać w nich udział także osoby dorosłe – zapowiedział Piotr Oskwarek, dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group