Czytających: 5018

Kielce: Złoty Jopek, brązowa Grzelak

Czwartek, 6 października 2011, 14:38
Aktualizacja: Piątek, 7 października 2011, 11:15
Podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w lekkoatletyce, który odbył się w Kielcach, z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy wałbrzyskiego Górnika.

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego jest uznawany za Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkoatletyce.

W Kielcach zaprezentowała się grupa wałbrzyskich zawodników. Najlepiej spośród nich wypadł Mateusz Jopek, który wynikiem 6.62 wywalczył złoty medal w skoku w dal. Z brązowym medalem z Kielc wróciła Weronika Grzelak, która startowała w czwórboju. Nasza lekkoatletka w biegu na 100 metrów przez płotki osiągnęła – 15.61. W pchnięciu kulą Weronika uzyskała 9.75 (rekord życiowy), w skoku w dal Grzelak uzyskała 5.28 (rekord życiowy), a w biegu na 600 metrów osiągnęła 1.44.71 (rekord życiowy). Trzy rekordy życiowe i łączny wynik 2535 pozwoliły Grzelak stanąć na najniższym stopniu podium.

W rzucie dyskiem blisko medalu była Adrianna Guzek, która rzuciła 36.66 (rekord życiowy), co dało jej 6. miejsce. Na 7. miejscu konkurs skoku wzwyż z wynikiem 179 cm zakończył Adrian Sośnicki. W biegu na 2 km Paweł Nowak z rezultatem 6.21.51 zajął 29. pozycję, a Patrycja Łazarczyk, która pobiegła na 1 km, zajęła 31. miejsce.