Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Złóż wniosek o stypendium

Piątek, 31 sierpnia 2012, 6:12
Aktualizacja: 6:37
Autor: red.
Świebodzice: Złóż wniosek o stypendium
Fot. red.
Do świebodzickiego magistratu można już składać wnioski o udzielenie pomocy materialnej dla uczniów w formie stypendium szkolnego. Wnioski należy składać w terminie do 15 września 2012r. w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych ul. Świdnicka 7, I piętro pokój nr 1 w godz. od 7:30 do 15:30.

Pomoc materialna przysługuje:

- uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich , nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia zamieszkałym na terenie Gminy Świebodzice,

- wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży upośledzonym w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki zamieszkałych na terenie Gminy Świebodzice, uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki zamieszkałych na terenie Gminy Świebodzice,

- słuchaczom niepublicznych kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych-do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia zamieszkałym na terenie Gminy Świebodzice.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 351 złotych netto (od października br. kryterium dochodowe uprawniające do stypendium ulega zwiększeniu do kwoty 456 zł netto).

Druki wniosków można uzyskać:
w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Świebodzicach ul. Świdnicka 7, I piętro pokój nr 1,
oraz na stronie www.swiebodzice.pl, w zakładce oświata/placówki oświatowe/pliki do pobrania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group