Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmarł ksiądz Zenon Kowalski

Wiadomości: REGION
Środa, 18 stycznia 2012, 9:24
Aktualizacja: 9:24
Autor: PAW
Fot. red
W poniedziałek 16 stycznia zmarł ks. kanonik Zenon Kowalski, ur. 8 stycznia 1959 roku w Brzegu, święcony 26 maja 1984 roku we Wrocławiu, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach.

Zenon Kowalski był Kanonikiem Gremialnym Wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej Kolegiaty Aniołów Stróżów i Matki Bożej Bolesnej w Wałbrzychu. Ksiądz Zenon Kowalski to budowniczy nowego kościoła w Świebodzicach na osiedlu Piastowskim. Był pierwszym proboszczem tamtejszej parafii. Wybudował kościół od podstaw i stworzył parafię. W poniedziałek 16 stycznia, wykonując zwykłe obowiązki codzienne, został odwołany do wieczności.

Ksiądz Zenon Kowalski był częstym gościem na odpustach i uroczystościach odbywających się w Wałbrzychu. Rok temu w dowód zasług biskup Ignacy Dec włączył go do kapituły Kolegiaty w Wałbrzychu.

Exporta w piątek o godz. 18.00 w nowym kościele na osiedlu Piastowskim w Świebodzicach, a przewodniczy biskup Adam Bałabuch. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w nowym kościele o godz. 11.00 na Osiedlu w Świebodzicach. Przewodniczy Kapituła Wałbrzyska i ksiądz biskup prof. Ignacy Dec.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group