Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2619
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Piątek, 24 maja 2019, 12:02
Aktualizacja: Sobota, 25 maja 2019, 6:10
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju
Fot. użyczone
W piątek 24 maja dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Emil Barciński, pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju po transformacji ustrojowej. Urząd pełnił w latach 1990–1998. Był prekursorem we wdrożeniu zasad samorządności lokalnej na terenie Szczawna–Zdroju i aktywizatorem idei samorządności i społeczeństwa obywatelskiego.

Był burmistrzem sumiennie wykonującym swoje obowiązki, aktywnie uczestniczący w życiu miasta, nastawiony na zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności. Podejmował działania integrujące mieszkańców wokół wspólnych pomysłów, dając im możliwość współdecydowania o tym, co dla miasta jest dobre, wymiany poglądów i wyrażenia ocen. Nawiązał intensywną współpracę ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych i Związkiem Miast Polskich, a także współpracę międzynarodową z bliźniaczym miasteczkiem francuskim BRIEY. Wspierał stowarzyszenia działające na terenie miasta. Był inicjatorem wydania pierwszego wydawnictwa o Szczawnie-Zdroju opisującego historię naszego miasta. W 2015 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju. Zmarł w wieku 83 lat.

W sekretariacie Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju wyłożona została księga kondolencyjna, do której mieszkańcy mogą się wpisywać.
Cześć Jego Pamięci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
50
88%
Smuci
2
4%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group