Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7932
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Zmiana komendanta

Poniedziałek, 6 lutego 2023, 11:38
Aktualizacja: 11:39
Autor: red
REGION, Głuszyca: Zmiana komendanta
Fot. KMP Wałbrzych
Nowe zadania stoją przed asp. szt. Wojciechem Gabrysiakiem. Funkcjonariusz będący dotychczas zastępcą naczelnika pionu prewencji drugiego komisariatu od jutra przejmie obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Głuszycy. Na stanowisku zastąpi przechodzącego po ponad 30 latach służby na emeryturę podinsp. Sebastiana Sabadacha.

Pod koniec zeszłego tygodnia Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski przekazał akt powierzenia obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Wojciechowi Gabrysiakowi.

Wałbrzyski funkcjonariusz służbę w Policji rozpoczął w 2007 roku. Do końca 2011 roku pracowała jako policjant właśnie w głuszyckim komisariacie. Następnie przeniósł się do Wałbrzycha, gdzie kolejno pełnił służbę jako referent, a następne detektyw w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu wałbrzyskiej komendy. Od 2017 roku był asystentem referatu wywiadowczego wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy, a w 2018 roku został detektywem w zespole operacyjno-rozpoznawczym drugiego komisariatu. W 2019 roku awansował na kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a następnie ogniwa wywiadowczego - ponownie w wałbrzyskiej komendzie. Blisko rok temu natomiast został zastępcą naczelnika pionu prewencji drugiego komisariatu. Asp. Szt. Wojciech Gabrysiak ma wykształcenie wyższe. W 2006 roku ukończył Uniwersytet Zielonogórski. Obecnie jest również w trakcie szkolenia oficerskiego w Szczytnie.

Przechodzący dzisiaj w stan spoczynku podinsp. Sebastian Sabadach pełnił służbę ponad 31 lat - od września 1991 roku. Od samego początku był związany z samą Głuszycą. Pracował między innymi w ogniwie kryminalnym i był kierownikiem rewiru dzielnicowych. W miejscowym komisariacie zastępcą komendanta został w 2003 roku, a Komendantem Komisariatu Policji w Głuszycy w 2005 roku. W 2018 roku z rąk ówczesnego Pierwszego Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk odebrał srebrny medal za długoletnią służbę. Teraz pora na zasłużoną już emeryturę.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
3
20%
Smuci
4
27%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group