Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3612
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Zmiana na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół w Szczawnie–Zdroju

Poniedziałek, 27 marca 2017, 15:15
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Zmiana na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół w Szczawnie–Zdroju
Fot. red
Stało się to, co zapowiadał podczas ostatniej sesji rady powiatu wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie odwołania z funkcji dyrektora ZS w Szczawnie–Zdroju Piotra Kubickiego.

Piotr Kubicki został dyrektorem ZS w Szczawnie-Zdroju 1 września 2015 roku.

Uzasadnienie do uchwały jest bardzo obszerne, ale Zarząd zwraca uwagę na "rażące zaniedbywania obowiązków kierowniczych, w tym naganne zarządzanie placówką". Ponadto szereg zarzutów wobec dyrektora Kubickiego dotyczy tego, że widząc potrzebę przeprowadzenia prac remontowych w obiektach należących do szkoły, dyrektor nie zgłaszał takiej potrzeby, co prowadziło do dalszego pogarszania się stanu technicznego placówki. W uzasadnieniu znajdziemy również informacje o tym, że szkoła wciąż osiąga bardzo słabe wyniki z egzaminów zewnętrznych i dyrektor Kubicki tego stanu rzeczy nie poprawił.

"Wielokrotnie proszony o przedstawienie wizji rozwoju szkoły i programu "naprawczego" podnoszącego wyniki zdawalności egzaminów zewnętrznych tak przez Zarząd Powiatu jak i radnych Komisji Oświaty, nie był w stanie zaproponować żadnych konkretnych rozwiązań. Składane programy i plany rozwoju były źle przygotowane, że radni wystąpili z wnioskiem do Zarządu o podjęcie decyzji o odwołaniu dyrektora z funkcji" - czytamy dalej w uzasadnieniu.

Zarząd podjął decyzję, by funkcje dyrektora ZS w Szczawnie-Zdroju powierzyć Jolancie Ozimek.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group