Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3821
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zmiany w komunikacji

Sobota, 14 marca 2020, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2020, 8:54
Autor: red
Wałbrzych: Zmiany w komunikacji
Fot. archiwum
oto działania podjęte w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID – 19 przez ZDKiUM w Wałbrzychu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników związanych z transportem publicznym, podjęte zostały następujące działania:

1. Od piątku 13 marca 2020 r. - do odwołania zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej. W sposób ograniczony będzie również prowadzona sprzedaż przez konduktorów, którzy w części przypadków będą realizować działania prewencyjne. Pasażerów prosimy o korzystanie biletów okresowych (e-karty), biletów zakupionych przez aplikacje mobilne, lub zakup biletów przed podróżą w stacjonarnych punkach sprzedaży biletów.

2. Wprowadzono podwyższony standard utrzymania czystości. Po zakończeniu pracy przewozowej przeprowadzana jest, w każdym autobusie dezynfekcja pojazdu, polegająca na ozonowaniu. Ozonowanie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez zastosowania środków chemicznych, szeroko stosowana w szpitalach, ośrodkach zdrowia czy gabinetach lekarskich.

Ozonowanie polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej, ozony wchodzą w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm takimi jak pleśń, grzyby, drobnoustroje w tym bakterie i wirusy, badania potwierdzają również skuteczność ozonowania w walce z nowym koronawirusem 2019-nCoV.

Ponadto dezynfekowane są, przy użyciu środków dezynfekujących powierzchnie, z którymi stykają się pasażerowie (poręcze, uchwyty, przyciski, kasowniki).

3. Od dnia 14 marca 2020 r. w pojazdach komunikacji miejskiej zostaną wydzielone strefy wyłączające dostęp pasażerów do stanowiska pracy kierowcy. W związku z powyższym nie będą otwierane przednie drzwi autobusu. Natomiast na wszystkich przystankach prowadzący pojazd ma obowiązek otwierania pozostałych drzwi, celem przewietrzenia autobusu.

4. Od czwartku, 12 marca 2020 r. autobusy linii nr 15 nie wjeżdżają na terytorium Republiki Czeskiej, dojazd wyłącznie do granicy Państwa.
Decyzje o dalszych ograniczeniach, ewentualnych zmianach rozkładów jazdy, sprzedaży i kontroli biletowej, będą podejmowane i podawane do publicznej wiadomości na bieżąco.

Dział Komunikacji Zbiorowej informuje, że w związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, od dnia 15 marca obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy linii nr 1, prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

18
60%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
4
13%
Złości
4
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group