Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Długiej weszły w życie

Sobota, 13 kwietnia 2019, 13:28
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Długiej weszły w życie
Fot. JAZ
Po wielu dniach badań natężenia ruchu na ulicy Długiej w Wałbrzychu, zdecydowano się zmienić organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Długiej i Wrocławskiej.

Od teraz kierujący pojazdami, którzy z ulicy Długiej zamierzają skręcić w lewo, będą mogli skorzystać z dodatkowego pasa ruchu. Został on wytyczony z pasa, którym do niedawna można było jechać w przeciwnym kierunku. Taki manewr pozwoli zmniejszyć korki w godzinach szczytu.
- To jest naprawdę świetny pomysł. Przez wiele lat w pewnych godzinach skręcić na tym skrzyżowaniu w lewo, graniczyło z cudem. Teraz wszystko odbywa się płynnie - mówi Andrzej, kierowca z Wałbrzycha.

Skrzyżowanie w tym miejscu zawsze było mocno obciążone. Taka zmiana pokazuje, że system monitoringu skrzyżowań, jaki został założony na wałbrzyskich drogach po wdrożeniu w życie systemu z oprogramowania Smart City, sprawdza się.
- Miną wreszcie te czasy, kiedy musieliśmy tu stać i stać, a nawet jak udało się wjechać na skrzyżowanie na zielonym świetle, to i tak trzeba było przepuścić samochody z naprzeciwka. Teraz mamy swój pas i dodatkowo swój cykl świateł – mówi Karol ze Świebodzic.

Wygląda na to, że kierowcy są zadowoleni z takiego rozwiązania. A co wy o tym myślicie?

Twoja reakcja na artykuł?

34
64%
Cieszy
3
6%
Hahaha
4
8%
Nudzi
2
4%
Smuci
4
8%
Złości
6
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group