Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 2538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Znaczny wzrost zachorowań

Wtorek, 28 kwietnia 2020, 12:37
Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia 2020, 8:48
Autor: JAZ
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Znaczny wzrost zachorowań
Fot. pixabay.com
Kolejne zachorowania w Wałbrzychu i to w służbach, których nadrzędnym celem jest ochrona życia i samych obywateli. Trzy przypadki wykryto w wałbrzyskim pogotowiu. O pięciu mówi Komenda Miejska Policji.

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu potwierdził zakażenie trzech wyników dodatnich wśród załogi pogotowia. Niestety kolejne trzy zanotowano po przeprowadzeniu powtórnych badań. Łącznie jest to 6 osób pracujących w wałbrzyskim pogotowiu. Szacuje się, że źródłem zakażenia mogła być osoba pracująca na zamkniętym obecnie oddziale neurochirurgii. Dyrektor Kułak potwierdził również, że stan pacjentów jest dobry. Wszyscy są poddani domowej kwarantannie.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Marcin Świeży, również potwierdził zakażanie u 5 funkcjonariuszy Komisariatu nr 1 w Wałbrzychu. W celu wykluczenia kolejnych zachorowań, na terenie placówki, będą przeprowadzane testy przesiewowe. Policja informuje również, że dwóch policjantów zostało przewiezionych do szpitala, pozostali są w domowej kwarantannie.

Stacja sanitarno epidemiologiczna informuje (stan na 28.04.2020) o 38 zakażeniach koronawirusem. Występowanie zakażeń według regionu:

Wałbrzych – 30

Szczawno Zdrój – 1

Stare Bogaczowice – 2

Gmina Głuszyca – 5

Obecnie w kwarantannie przebywa 425 osób (w tym 262 osoby po przyjeździe z zagranicy). Nadzorem z podejrzeniem zakażenia objęto 30 osób, kolejnych 48 podlega nadzorowi epidemiologicznemu. Na terenie szpitala przebywa również 10 osób z podejrzeniem zachorowania w oczekiwaniu na wyniki testu. Jednego pacjenta lekarze sklasyfikowali, jako ozdrowieńca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
11
34%
Smuci
2
6%
Złości
16
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group